Chybné verdikty poslali rozhodcov domov

Wolfgang Stark
Nemecký rozhodca Wolfgang Stark. Foto: SITA/AP

VARŠAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Členovia rozhodcovskej komisie Európskej futbalovej únie (UEFA) pred štvrťfinálovými duelmi na XIV. majstrovstvách Európy v Poľsku a na Ukrajine „zúžili“ počet arbitrov z pôvodného tucta nominovaných na osem štvoríc.

Po absolvovaní základnej časti tohto kontinentálneho šampionátu skončili svoje účinkovanie na turnaji Nemec Wolfgang Stark, Maďar Viktor Kassai, Holanďan Björn Kuipers a Carlos Velasco Carballo zo Španielska. O ich predčasnom odchode z ME 2012 informuje portál orf.at.

Štyridsaťdvaročný rodák z Landshutu Stark „prehliadol“ v pondelkovom zápase C-skupiny Chorvátsko – Španielsko (0:1) zákrok obrancu „La Furia Roja“ Sergia Ramosa na chorvátskeho útočníka Maria Mandžukiča.

Jeden z najväčších predšampionátových adeptov na finále Kassai neuznal domácej Ukrajine regulárny gól v utorkovom súboji základnej D-skupiny proti Anglicku (0:1).

Šéf rozhodcovskej komisie UEFA a bývalý skvelý arbiter Pierluigi Collina z Talianska potvrdil chybu tohto 36-ročného maďarského rozhodcu a rodáka z Tatabánye: „Lopta bola celým objemom za bránkovou čiarou, bolo to nešťastné rozhodnutie.“ Arbitri však boli presvedčení, že loptu po strele Marka Deviča vykopával anglický stopér John Terry ešte pred bránkovou čiarou.

Rozhodcovská komisia UEFA už v stredu oznámila menoslov rozhodcov na štvrťfinále. Hlavným arbitrom nedeľňajšieho štvrťfinálového stretnutia Anglicko – Taliansko na ME 2012 bude Portugalčan Pedro Proenca. Vo štvrtkovom prvom súboji o postup do semifinále medzi Portugalskom a Českom bude dbať nad dodržiavaním pravidiel Angličan Howard Webb.

V ďalších dvoch štvrťfinálových dueloch Španielsko – Francúzsko (sobota) a Nemecko – Grécko (piatok) dostali dôveru Talian Nicola Rizzoli, resp. Damir Skomina zo Slovinska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Howard WebbJohn TerryPierluigi Collina