Cibulková na Australian Open postúpila aj vo štvorhre

Cibulková v Melbourne otočila zápas, vyhrala aj Hantuchová
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas zápasu prvého kola na Australian Open, v ktorom porazila Belgičanku Kirsten Flipkensovú 3:6, 6:3, 6:1. Melbourne, 20. január 2015. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 23. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková a Belgičanka Kirsten Flipkensová zvíťazili v piatkovom zápase 1. kola štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne nad takisto nenasadenou americko-belgickou dvojicou CoCo Vandeweghová, Yanina Wickmayerová za 84 minút 6:3, 6:4.

Všetky správy z Australian Open nájdete

—-> TU.

Postupujúcim sa v druhom sete nevypomstilo, že pustili súperky z 5:0 až na 5:4 (a 0:30 na servise) aj cez jeden mečbal pri vlastnom podaní v šiestej hre.

Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka Cibulková s Flipkensovou budú v 2. kole debla hrať s renomovanými Ruskami Jekaterinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou, trojkami „pavúka“. Už majú istotu spoločnej prémie 23 000 AUD.

Cibulková v utorok v 1. kole dvojhry premohla práve Flipkensovú, svoju deblovú partnerku. V sobotu bude v 3. kole singlovej súťaže čeliť Francúzke Alizé Cornetovej.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa Australian Open

V druhom kole debla sa naopak nedarilo Daniele Hantuchovej. Slovenská tenistka a Talianka Karin Knappová prehrali v piatkovom zápase 2. kola so švajčiarsko-talianskym párom Martina Hingisová, Flavia Pennettová nasadeným ako štvrtým za 135 minút 3:6, 7:6 (5), 2:6.

Výsledky piatkových zápasov slovenských tenistiek na Australian Open v Melbourne

– 19. januára – 1. februára, celková dotácia 40 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion

Štvorhra žien – 1. kolo:

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) – CoCo Vandeweghová, Yanina Wickmayerová (USA/Belg.) 6:3, 6:4 za 84 minút

Štvorhra žien – 2. kolo:

Martina Hingisová, Flavia Pennettová (Švaj./Tal.-4) – Daniela Hantuchová, Karin Knappová (SR/Tal.) 6:3, 6:7 (5), 6:2 za 135 minút

Obrazom: Cibulková suverénne postúpila, Hantuchová sa lúči

Viac k osobe CoCo VandeweghováDominika CibulkováFlavia PennettováKirsten FlipkensováMartina HingisováYanina Wickmayerová