Cibulková postúpila cez Zvonarevovú do osemfinále

Cibulková
Dominika Cibulková Foto: SITA, AP

INDIAN WELLS 14. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Cibulková nasadená ako dvadsiata piata zdolala jednu z favoritiek na celkový triumf a nasadenú trojku turnaja Veru Zvonarevovú z Ruska za 188 minút 4:6, 7:6 (4), 6:4. V dramatickej koncovke tretieho setu využila slovenská hráčka pri svojom podaní až šiesty mečbal. Prvé dva mala už za stavu 5:2, ale Ruska dokázala znížiť na 3:5 a vzápätí aj na 4:5. Druhý pokus na víťazstvo v stretnutí pri svojom servise však už Cibulková nepremárnila, hoci sa pri mečbaloch dosť natrápila. Slovenka zvíťazila napriek tomu, že vo víťazných úderoch (27:33) aj v nevynútených chybách bola o čosi úspešnejšia jej súperka (50:45). Navyše Zvonarevovej nepomohlo ani 9 es.

„Dosiahla som víťazstvo veľmi dôležité najmä pre moje sebavedomie. Veru som predtým nikdy nezdolala a

predchádzajúce dva turnaje mi veľmi nevyšli, aj preto je toto jeden z mojich najväčších triumfov. Hrala som počas celého zápasu svoju hru, bola som dostatočne agresívna, obiehala som si bekhendy, chodila po loptičky a padalo mi to tam. Pri tých mečbaloch neviem, čo sa stalo, asi som to chcela príliš rýchlo ukončiť a vyhrať,“ komentovala Dominika Cibulková pre agentúru SITA.

Súperkou Cibulkovej v súboji o postup do štvrťfinále bude Belgičanka Yanina Wickmayerová (23.), ktorá si v 3. kole poradila s Estónkou Kaiou Kanepiovou (14) 3:6, 6:4, 6:1. Pikantériou tohto súboja bude fakt, že 21-ročnú Wickmayerovú momentálne trénersky usmerňuje Vladimír Pláteník, ktorý svojho času priviedol práve Cibulkovú do širšej svetovej špičky. „S Wickmayerovou sme už proti sebe odohrali nejaké zápasy, naposledy v Pekingu som ju zdolala a budem sa snažiť uspieť aj teraz. Ak budem hrať tak ako dnes proti Zvonarevovej, mám šancu. Teším sa na osemfinále aj preto, že v Indian Wells som nikdy tak ďaleko nebola. Spomínam si len, že som tu vždy skončila po prvom zápase,“ doplnila Dominika Cibulková, ktorá má s belgickou rovesníčkou bilanciu 2:1.

Dvadsaťjedenročná Cibulková (27. v rebríčku WTA) hrá v Indian Wells štvrtý raz v rade a do osemfinále dvojhry sa prebojovala prvýkrát. Rovnako premiérovo si dokázala poradiť so svetovou trojkou Zvonarevovou, proti ktorej predtým v troch zápasoch uhrala jediný set. Zverenkyňa chorvátskeho trénera Željka Krajana má už istotu prémie 32 000 USD a 140 bodov do rebríčka.

Dvojhra žien – 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR-25) – Vera Zvonarevová (Rus.-3) 4:6, 7:6 (4), 6:4 za 188 minút

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry a jedného stretnutia 2. kola štvorhry so slovenskou účasťou na tenisovom turnaji WTA Tour BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):

Štvorhra žien – 2. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.) – Čchan Jung-ťan, Ťie Čeng (Čína-5) 6:3, 6:3

Viac k osobe Agnieszka RadwanskáAlizé CornetováAna IvanovičováAnastasia PavľučenkovováAndrea PetkovicováDaniela HantuchováDominika CibulkováFrancesca SchiavoneováJelena JankovičováJulia GörgesováKaia KanepiováKim ClijstersováMarion BartoliováŠahar PeerováSara ErraniováŤie ČengVera ZvonarevováVladimír PláteníkYanina Wickmayerová