Cibulková prehrala prvý set, zápas prerušený

Cibulková

MELBOURNE 18. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala svoj vstupný set na tohtoročnom Australian Open v Melbourne (celková dotácia 24,094 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s Američankou Vaniou Kingovou 3:6. Za tohto stavu stretnutie 1. kola dvojhry žien prerušili pre dážď. Až trikrát prehrala slovenská hráčka v úvodnom sete svoje podanie a keďže súperkino získala späť len dvakrát, výsledkom bola prehra za 45 minút.

Zverenkyňa Jaroslava Bulanta Cibulková (22.) mala proti rovesníčke Kingovej (79.) pred zápasom bilanciu 0:1, keď jej podľahla už na jeseň 2007 na „harde“ v thajskom Bangkoku v trojsetovom súboji s troma tajbrejkami.

Dominika Cibulková (23-SR) – Vania Kingová (USA) 3:6 po I. sete za 45 minút, prerušené pre dážď