Cibulková prehrala s Diačenkovou, nepôjde do Singapuru

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

MOSKVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková si nevybojovala miestenku druhej náhradníčky pre blížiaci sa ženský šampionát WTA Finals v Singapure (20.- 26. 10.). Cibulková ako nasadená jednotka prehrala v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Kremlin Cup v Moskve s domácou kvalifikantkou Vitaliou Diačenkovou za 119 minút 6:4, 2:6, 2:6.

Ruská hráčka prestrieľala slovenskú vo víťazných úderoch presvedčivo 33:8 a dovedna deväťkrát jej vzala podanie. Pre rozbehnutú Diačenkovú (140. v rebríčku WTA) je to už piaty víťazný zápas na tohtoročnom turnaji v Moskve vrátane troch úspešných kvalifikačných vystúpení. Jej súperkou vo štvrťfinále bude ďalšia ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová

Istú má účasť na malých majstrovstvách sveta

Práve postup medzi osmičku najlepších na Kremlin Cupe 25-ročnej Cibulkovej mal stačiť na potvrdenie náhradníckeho miesta v Singapure, takto sa na šampionáte WTA na východe Ázie predstaví Ruska Jekaterina Makarovová. Zverenkyňa Mateja Liptáka Cibulková je víťazkou turnaja Kremlin Cup z roku 2011, vtedy to bol pre ňu prvý singlový titul na hlavnom ženskom okruhu WTA. Aktuálne si z ruskej metropoly odnáša 55 bodov do rebríčka a šek na 9900 USD pred zdanením.

Cibulková má istú účasť na tzv. malých majstrovstvách sveta pod názvom Garanti Koza Tournament of Champions 28. októbra – 2. novembra v bulharskej Sofii.

Zakaždým stratila výhodu brejku

Cibulková viedla v prvom sete nad Diačenkovou 2:0 aj 4:2, ale výhodu brejku zakaždým stratila. Do tretice jej to už vyšlo a za stavu 5:4 premenila pri svojom podaní prvý setbal chybou súperky. V druhom sete zvýšila Diačenková na 3:1 po 9-minút trvajúcom geme, keď Slovenka pri svojom podaní trikrát nevyužila možnosť vyrovnať na 2:2.

Od tej chvíle až do konca zápasu mala výraznejšiu hernú prevahu 24-ročná ruská hráčka. Druhý set vyhrala Diačenková hladko 6:2 a v treťom viedla už 4:0, keď sa Slovenke podarilo brejkom znížiť na 1:4. Potom ešte upravila na 2:5, ale posledné slovo mala po všetkých stránkach lepšia ruská tenistka. Pri podaní Cibulkovej premenila druhý mečbal.

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Vitalia Diačenková (Rus.) – Dominika Cibulková (SR-1) 4:6, 6:2, 6:2 za 119 minút