Cibulková sfúkla v Sydney kvalifikantku, čaká ju exkrajanka

Dominika Cibulková
Na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu postúpila Dominika Cibulková do štvrťfinále v dvojhre aj vo štvorhre. Foto: SITA/AP

SYDNEY 12. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková nasadená ako siedma zvíťazila v pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji v austrálskom Sydney nad francúzskou kvalifikantkou Kristinou Mladenovicovou za 73 minút dvakrát 6:2.

Cibulkovú čaká bývalá krajanka Gajdošová

Slovenka sa tešila z prvého víťazstva v kalendárnom roku 2015. Cibulková proti 21-ročnej súperke upravila vzájomnú zápasovú bilanciu už na 4:0. V osemfinálovom 2. kole čaká na 25-ročnú Bratislavčanku jej bývalá krajanka Jarmila Gajdošová, ktorá momentálne reprezentuje Austráliu.

Pre Cibulkovú je turnaj v Sydney posledná previerka pred melbournským grandslamovým Australian Open (19. januára – 1. februára), na ktorých sa pokúsi pripomenúť svoj vlaňajší prienik až do finále. V dejisku olympijských hier 2000 hrá 8. raz a má miestny rekord v podobe predvlaňajšieho finále, v ktorom inkasovala dvojitého „kanára“ (0:6, 0:6) od Poľky Agnieszky Radwanskej.

Dve Slovenky v Hobarte vypadli, Hantuchová postúpila

Minulý rok už v 1. kole podľahla Nemke Angelique Kerberovej (6:7 /5/, 5:7). Do tejto sezóny vstúpila pondelňajšou prehrou 5:7, 2:6 s Američankou Madison Keysovou v 1. kole v Brisbane.

Na turnaji v tasmánskom Hobarte sa nedarilo dvom Slovenkám. Jana Čepelová prehrala za 141 minút po veľkom boji s Nemkou Annikou Beckovou 7:6, 5:7 a 4:6. Magdaléna Rybáriková nestačila na Britku Heather Watsonovú 5:7, 1:6. Postup do druhého kola si naopak vybojovala Daniela Hantuchová, ktorá zdolala Holanďanku Richel Hogenkampovú dvakrát 7:6 za 124 minút.

Heather Watsonová (V. Brit.) – Magdaléna Rybáriková (SR) 7:5, 6:1 za 83 minút

Daniela Hantuchová (SR) – Richel Hogenkampová (Hol.) 7:6 (10), 7:6 (5) za 124 minút

Viac k osobe Daniela HantuchováDominika CibulkováJana ČepelováJarmila GajdošováKristina MladenovicováMagdaléna Rybáriková