Cibulková uhrala v Hertogenboschi dvanásť hier v rade

Cibulková v Madride postúpila do štvrťfinále
V treťom kole dvojhry na prestížnom antukovom turnaji WTA v Madride slovenská tenistka Dominika Cibulková (na zábere) v noci zvíťazila nad ôsmou nasadenou Ruskou Mariou Šarapovovou 7:5 a 6:4. Zverenkyňa chorvátskeho trénera Željka Krajana sa tak prebojovala už do štvrťfinále tohto turnaja, v ktorom sa v piatok stretne s Češkou Petrou Kvitovou. Po dnešnej výhre si Cibulková z Madridu odnesie minimálne 250 bodov do rebríčka WTA. Foto: AP Photo/Andres Kudacki

HERTOGENBOSCH 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako piata uspela v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Unicef Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva), keď v nedeľu popoludní zdolala Rumunku Simonu Halepovú za 63 minút 6:3, 6:0. Dvadsaťdvaročnú Bratislavčanku čaká v osemfinálovom 2. kole sily duel proti postupujúcej zo zápasu Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) – Kristina Barroisová (Nem.). Sympatická Slovenka nemala dobrý vstup do stretnutia, keď v prvom sete prehrávala už 0:3, následne však svoju súperku doslova zmietla z kurtu a získala dvanásť hier v rade, čím si zabezpečila postup do 2. kola.