Čína sa ospravedlnila žene, ktorú prinútili k potratu

Ruka tretieho najmenšieho dieťaťa na svete
V losangeleskej nemocnici sa narodilo tretie najmenšie dieťa na svete. Len 14-týždňov stará Melinda Star Guido mala pri narodení váhou podobnú dvom Iphone-om. Melinda je považované zároveň za druhé najmenšie dieťa, ktoré sa narodilo v Spojených štátoch, ale jej matka na ňu nedá dopustiť. Foto: SITA/AP Photo/Jae C. Hong

PEKING 15. júna (WEBNOVINY) – Čína potrestala úradníkov, ktorí prinútili ženu v siedmom mesiaci tehotenstva podstúpiť interrupciu.

Stalo sa tak po tom, čo zverejnenie prípadu vyvolalo všeobecné pohoršenie pre metódy, ktoré sa uplatňujú v súvislosti s čínskou politikou jedného dieťaťa.

Úradníci prinútili dvadsiatničku Feng Ťia-mej k interrupcii v nemocnici v severozápadnej provincii Šaan-si v júni, informovali štátne médiá.

Prípad pritiahol pozornosť národných i medzinárodných médií po tom, čo manžel zverejnil na internete fotografie svojej ženy so zabitým bábätkom na nemocničnej posteli.

Manželia už majú doma päťročnú dcéru, a preto by išlo o porušenie pravidiel, ktoré obmedzujú väčšinu mestských rodín na jedno dieťa, v prípade vidiečanov sú normy voľnejšie.

Miestna vláda sa po prevalení prípadu žene ospravedlnila a troch zodpovedných úradníkov vrátane šéfa úradu pre plánovanie rodiny vyhodila, uviedla štátna agentúra Sin-chua.

Čína presadzuje prísnu politiku jedného dieťaťa od 70. rokov s cieľom kontrolovať rast svojej v súčasnosti 1,34-miliardovej populácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom