Čínska polícia rozbila gangy, zachránila 178 detí

Bez názvu
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

PEKING 7. decembra (WEBNOVINY) – Čínske úrady zatkli 608 podozrivých a oslobodili 178 detí v rámci operácie proti dvom rôznym sieťam obchodníkov s ľuďmi.

Ministerstvo pre verejnú bezpečnosť v stredajšom stanovisku uviedlo, že na vyšetrovaní spolupracovalo šesť mesiacov 5-tisíc policajtov v desiatich provinciách a k zatýkaniu podozrivých pristúpili minulý týždeň. Deti dali do domovov, kým sa úradom nepodarí skontaktovať s ich rodinami.

Vyšetrovanie dopravnej nehody v juhočínskej provincii Si-čchuan v máji priviedlo políciu na stopu gangu, ktorý predával tamojšie deti kupcom z centrálnej provincie Che-pej ako aj inde. Inú sieť obchodníkov s ľuďmi odhalili v auguste v juhovýchodnej provincii Fu-ťien.

Dôvodom obchodovania s deťmi sú málo prísne pravidlá pre adopciu, ktoré podporili vznik čierneho trhu. Mnohí za problémom tiež vidia pravidlo jedného dieťaťa, ktoré uprednostňuje chlapcov. Niektorí rodičia, ktorí nemajú syna, alebo chcú druhé dieťa, sa ho rozhodnú kúpiť. Dievčatá sú tiež niekedy predmetom obchodovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom