Čínska tenistka Na Li sa po prehre opila

Na Li
Čínska tenistka Na Li Foto: SITA/AP

NEW YORK 30. augusta (WEBNOVINY) – Čínska tenistka Na Li prezradila, že sa po smolnej januárovej osemfinálovej prehre na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny 2012 Australian Open proti Belgičanke Kim Clijstersovej v hotelovej izbe opila do bezvedomia.

Pre mňa to bolo veľmi zlé, pretože o deň neskôr bol v Číne Nový rok. Po tom, ako som prehrala, som nevedela, čo sa deje. Každý bol šťastný okrem mňa, tak som si vzala pivo a opila som sa. Keď som sa ráno zobudila, chcela som zabudnúť, čo sa stalo deň predtým,“ prezradila 30-ročná Na Li.

Víťazka grandslamového podujatia Roland Garros 2011 Na Li mala spomenutý duel skvele rozbehnutý, prvý set vyhrala 6:4, no Clijstersová jej v tajbrejku druhého odvrátila štyri mečbaly. Belgická tenistka napokon doviedla zápas do víťazného konca po 143 minútach (4:6, 7:6 (6), 6:4).