Čítajte s Gorila.sk: Jozef Karika - Strach

Jozef Karika - Strach Foto: Karika / IKAR / Gorila.sk

BRATISLAVA 3. novembra (WBN/PR) – Mnohí, čo už prečítali najnovší knižný hit Jozefa Kariku Strach, tvrdia, že si v ničom nezadá so strašidelným bestsellerom kráľa hororu Stephena Kinga TO. Lebo ani v Karikovom desivom príbehu nemá zlo meno. Je len taktiež veľmi staré. Sám slovenský autor sa priznal, že keď knihu písal, musel často zaspávať pri rozsvietenej lampičke. Mysteriózny triler plný hrôzy má odrazový mostík. Mrzne až praští, a vtedy v prímestskej časti pod horou miznú deti. Lokalizácia miesta pod horu je dôležitá.

K nepomenovanému pekelnému zlu sa v knihe nekráča dole po schodoch ako do temnej pivnice, ale naopak. Kráča sa mu v ústrety na vrchol tajomnej hory. Hrdinom je muž tridsiatnik. Vracia sa po rokoch do miesta svojho detstva pod strašidelnú horu. Tam začína čeliť zlomyseľnej sile, ktorá môže byť zlovestným tieňom jeho prvých rokov života. To však proti peklu, ktoré na neho čaká, bolo prechádzkou v ružovej záhrade.

Jozef Karika napísal desivý nadprirodzený príbeh, v ktorom sa prelína citlivé rozprávanie o tom ako náš život ovplyvňuje všetko, čo sme ako deti zažili. Detský strach z pootvorených dverí či schodoch do tmavej pivnice, ktorý sa prejavuje v dospelosti a Karika s ním v knihe majstrovsky narába. Karika proste ide.

Knihu si môžete kúpiť v internetovom kníhkupectve Gorila.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Karika
Firmy a inštitúcie Gorila.sk