Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Falun Gong
Protestujúci prívrženci Falun Gong Foto: SITA
18. júla 2013 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Členka Falun Gongu je po polroku slobodná, pomohli Slováci

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) –

Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. 20. júla 1999 čínsky prezident Falun Gong postavil mimo zákon.

Z pracovného tábora v Číne sa 15. júla v skorých ranných hodinách dostala na slobodu Zhang Fenhying, ktorej prepustenie žiadali v otvorenom liste aj slovenskí poslanci.

V tábore sa ocitla pre praktizovanie Falun Gongu, domov sa vrátila po viac ako pol roku. Agentúru SITA o tom informoval predseda Slovenskej asociácie Falun Gong Marek Tatarko. Túto sobotu uplynie 14 rokov od začiatku prenasledovania Falun Gongu v Číne.

Prepustenie Zhang Fenhying sa stalo jedným z hmatateľných výsledkov aj slovenských petičných akcií a aktivít za oslobodenie praktizujúcich Falun Gong v Číne, píše Tatarko. List za prepustenie Zhang Fenhying putoval do pracovného tábora. Okrem občanov sa v ňom vyjadrili aj poslanci NR SR Jozef Mikloško a Peter Osuský, ktorí sa 10. mája tohto roku stretli s jej dcérou Lisou Zhang.

Rektor Vysokej školy sv. Alžbety udelil Zhang Fengying v máji tohto roka Zlatú medailu za ochranu ľudských a náboženských práv. „Publicita prípadu pani Zhang Fengying priniesla výsledky a tento týždeň ju prepustili z pracovného tábora, kde bola väznená,“ konštatuje Tatarko.

Obrazom: Protestujúci a členovia Falun Gong

V sobotu 20. júla uplynie 14 rokov od začiatku prenasledovania Falun Gongu v Číne. „Prepustenie pani Zhang nás teší a aj preto budeme v našich snahách o prepustenie ďalších praktizujúcich pokračovať,“ píše Tatarko. Súčasná podpisová akcia pod petíciu je určená slovenskému premiérovi, aby pri plánovanej návšteve Číny využil všetky svoje právomoci a príležitosti na vyzvanie čínskych predstaviteľov k okamžitému zastaveniu prenasledovania ľudí, ktorí sa venujú Falun Dafa a k úplnému vyšetreniu tvrdení, že sú im násilne odoberané ľudské orgány.

Túto petíciu budú mať možnosť občania podpísať v sobotu 20. júla v Bratislave od 10:00 do 13:00 na Námestí SNP a neskôr aj v ďalších mestách Slovenska.

Odporúčané články

V SR si pripomenieme obete hnutia Falun Gong Falun Gong ide do ulíc, upozorní na neprávo v Číne

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...