Clijstersová je už vo štvrťfinále US Open

Clijsters

NEW YORK 5. septembra (WEBNOVINY) – Do štvrťfinále ženskej dvojhry na záverečnom grandslamovom tenisovom podujatí sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 22,668 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) ako prvá postúpila akoby symbolicky obhajkyňa trofeje Belgičanka Kim Clijstersová. Turnajová dvojka Clijstersová zdolala v úvodnom nedeľňajšom osemfinále v súboji dvoch bývalých svetových jednotiek nenasadenú Srbku Anu Ivanovičovú za 59 minút hladko 6:2, 6:1 a celkovo piatykrát si zahrá v lokalite Flushing Meadows medzi najlepšími ôsmimi. Víťazka urobila o 12 nevynútených chýb menej ako zdolaná hráčka (16:28) a 70% svojich prvých podaní premenila na body. Od stavu 3:2 v prvom sete Clijstersová potiahla sériu sedmich víťazných gemov. Súperke povolila jediný hru až za stavu 4:0 v druhom dejstve, keď jej prepustila podanie. Okamžitým rebrejkom však prakticky rozhodla o svojom triumfe. Clijstersová si počká na víťazku duelu Samantha Stosurová (5-Austr.) – Jelena Dementievová (12-Rus.)

Dvadsaťsedemročná Belgičanka sa vlani po dvojročnej pauze spôsobenej materskou prestávkou stala senzačne šampiónkou New Yorku a keďže predtým v roku 2005 rovnako slávila celkový triumf, na US Open ťahá spolu s nedeľňajším triumfom už sériu 18 víťazných duelov v rade. Zatiaľ naposledy na majstrovstvách Spojených štátov prehrala vo finále v roku 2003, keď podľahla krajanke Justine Heninovej a celkovo má na US Open bilanciu 34 víťazstiev – 5 prehier. Naďalej stále platí, že na US Open nikdy neprehrala s hráčkou rebríčkovo mimo Top Ten.