CORGOŇ LIGA: Senica si z Nitry odniesla vysoké víťazstvo

Bez názvu
Vojtech Schulmeister z FC Nitra (vpravo) a Róbert Pillár z FK Senica (vľavo) počas 20. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Senica Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 4. marca (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – 20. kolo:

FC Nitra – FK Senica 0:5 (0:4)

Góly: 2., 43. a 72. (tretí z pok. kopu) Piroska, 21. R. Pillár, 33. Smetana, ŽK: 45. Martin Tóth, 72. M. Kolmokov – 19. R. Pillár, 50. M. Ďurica, 55. Strnad, rozhodovali: Vlk – Košecký, Rendko, 960 divákov

FC Nitra: Chudý – Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, M. Áč – Matej Král (55. Šimončič) – Ľ. Kolár, Rák, I. Hodúr, V. Schulmeister (55. R. Sloboda) – M. Mikuš (79. Glenda)

FK Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Lukšík – Strnad (82. D. Faleiro Kaká), T. Kóňa – Jar. Diviš (86. V. Gajdoš), Piroska, M. Ďurica – Smetana (83. Hošek)

Senica naznačila svoje ambície už v 2. min. Strnad posunul loptu na Diviša, ten našiel pred nitrianskou bránkou voľného Pirosku, ktorý poľahky prekonal domáceho gólmana. Špílmacher Nitry Hodúr vystrelil v 10. min, ale jeho pokus skončil mimo senickej svätyne. Rovnako pochodil aj Rák v 18. min. O minútu neskôr Rák zahrával priamy kop, ale lopta sa ďalej ako za múr nedostala. Potom však prišiel druhý úder Senice. V 21. min sa po centri dostala lopta medzi spleť hráčov pred nitrianskou bránkou a dezorientovaného Chudého prekonal Pillár. V 32. min to už vyzeralo na tretí gól v sieti mužstva spod Zobora, ale pozorný Chudý tentoraz šancu zneškodnil. Na ďalší center od Lukšíka však už nestačil, a tak v 33. min Smetana zvýšil na 3:0 pre hostí. Seničania krátko pred prestávkou upravili stav skóre na štvorgólový rozdiel, keď Piroska v 43. min zužitkoval center Lukšíka.

Po zmene strán sa Nitrania snažili vytvárať šance, avšak pre nepresnosti v prihrávkach a v koncovke sa im to nedarilo. V 58. min sa uvoľnil Lukšík, ale bránku domácich z hranice šestnástky nezasiahol. Nitran Kolár potiahol akciu v 65. min, no Hodúr jeho prihrávku už nedobehol. V tej istej minúte nepriniesla gólovú radosť ani spolupráca Hodúra so Slobodom. V 72. min po nedovolenom zákroku Kolmokova na Pirosku nariadil hlavný arbiter pokutový kop a faulovaný hráč bez problémov zavŕšil svoj hetrik. V 79. min pálil ešte Rák z 30 metrov, ale senickú bránku opäť netrafil. V 84. min Sloboda našiel Ráka, ktorý sa snažil z otočky zakončiť, ale neuspel. V nadstavenom čase ešte Piroska napriahol z 20 metrov, no jeho delovka len rozozvučala Chudého brvno. Senica deklasovala Nitru vysoko nielen gólmi, ale aj po hernej stránke.

Ivan Vrabec (tréner Nitry): „Predstavoval som si tento zápas inak. Gól z druhej minúty nás zlomil. Nevedeli sme sa z toho spamätať a inkasovali sme znova. Súper vyhral zaslúžene. Dnes sme dostali silné k. o. ale verím, že sa z toho dostaneme.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Musím vyjadriť spokojnosť so ziskom troch bodov a konečným výsledkom. Boli sme dnes nebezpeční, naše akcie hrozili gólmi. Po tom druhom v nitrianskej sieti opadla z hráčov nervozita a chlapci si zápas užili.“