Cosby mal sexuálne zneužiť ďalšie ženy, omámil ich drinkom

Cosby
Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Americký herec Bill Cosby čelí ďalším trom obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Janice Baker Kinney, Marcella Tate a Autumn Burns sa pridali k viac ako 30 ženám, ktoré tvrdia, že ich 77-ročný rodák z Philadelphie v minulosti zneužil.

Kinney na štvrtkovej tlačovej konferencii, ktorú usporiadala právnička Gloria Allred, uviedla, že sa s Cosbym zoznámila v máji 1982, keď pracovala v jednom z hotelových komplexov v Rene. Kinney tvrdí, že spolu so svojou kamarátkou navštívila hercovu rezidenciu, kde jej dal nejaké tabletky. Neskôr sa zobudila nahá v posteli vedľa Cosbyho, ktorý jej povedal, aby o ich stretnutí nikomu nehovorila.

Ženy mal omámiť drinkom

Burns zas vyhlásila, že sa s komikom zoznámila v roku 1970 v kasíne v Las Vegas, kde vtedy ako 20-ročná pracovala. Cosby ju údajne pozval do svojej hotelovej izby, kde jej pripravil drink, po ktorom sa cítila otupene. Následne ju mal prinútiť k sexu. Tate tvrdí, že sa s Cosbym zoznámila v roku 1975 v Chicagu, keď mala 27 rokov a pracovala ako modelka. Cosby ju údajne požiadal, aby ho vzala do rezidencie zakladateľa magazínu Playboy Hugha Hefnera, kde jej ponúkol drink obsahujúci drogy.

Allred, ktorá zastupuje aj mnohé z ďalších údajných Cosbyho obetí, uviedla, že štvrtkovú tlačovú konferenciu usporiadala naschvál krátko pred konaním posledného Cosbyho vystúpenia v rámci aktuálneho turné. To sa bude konať 2. mája v Atlante. „Dúfam, že verejnosť si nekúpi vstupenky na jeho predstavenie a v hľadisku bude veľa prázdnych sedadiel,“ povedala Allred. Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) sa k najnovším obvineniam nevyjadril.

Prvá obťažovaná žena žiada proces s porotou

Bill Cosby v súčasnosti čelí viac než 30 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom štyri z údajných obetí ho aj zažalovali. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú herec údajne obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa mal stať príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok.

Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy.

Žena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Zvyšné tri ženy podali žalobu za urážku na cti, pretože ich Cosby prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky. Herec už požiadal o zamietnutie tejto žaloby.

William Henry Cosby Jr.

účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990).

Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Cosby