Aktualizované: Ronaldo sa postavil pred súd, priznal daňové úniky a zaplatí mastnú pokutu

Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez
Cristiano Ronaldo s priateľkou Georginou Rodriguez opúšťajú súd v Madride, na ktorom sa hviezdny futbalista priznal k daňovým únikom a musí zaplatiť pokutu vo výške 18,6 milióna eur. Madrid, 22. január 2019. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 22. januára 12:00

MADRID 22. januára (WebNoviny.sk) – Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo akceptoval trest, ktorý mu udelil madridský súd za priznané daňové úniky. Hviezda Juventusu Turín zaplatí pokutu vo výške 18,6 milióna eur a prijme podmienečný trest na dva roky.

Ronaldovi väzenie nehrozí

Vzhľadom na výšku trestu a povahu priestupku je však vylúčené, že Ronaldo si odsedí dva roky vo väzení. Rozhodlo o tom utorkové súdne konanie v Madride, ktoré podľa agentúry AP trvalo dohromady iba 45 minút.

Rodák z Funchalu bol v roku 2017 obvinený zo štyroch priestupkov voči daňovému poriadku z rokov 2011 až 2014, keď štátu neodviedol až 14,7 milióna eur a na krytie finančných transakcií mal použiť schránkové firmy sídliace mimo Španielska.

S daňami mal problém aj Messi

V posledných týždňoch čelí hviezda Juventusu Turín čelí aj obvineniam zo znásilnenia, ktorého sa mal rodák z Madeiry dopustiť v roku 2009 v hotelovej izbe v Las Vegas.

Trestu za daňové úniky sa v minulosti nevyhol ani ďalší hviezdny futbalista Lionel Messi. Argentínskeho futbalistu v službách španielskeho klubu FC Barcelona a jeho otca Jorgeho Horacia odsúdili v metropole Katalánska na 21 mesiacov podmienečne za daňové podvody.

Súd ich uznal vinnými v troch bodoch, medzi rokmi 2007 až 2009 podľa verdiktu ukrátili štát na daniach o 4,1 milióna eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cristiano RonaldoLionel Messi