CSKA Sofia vylúčili z ligy za napadnutie rozhodcu

Rozhodca
hokej

SOFIA 4. februára (WEBNOVINY) – Bulharský mužský hokej, ktorý patrí do II. divízie majstrovstiev sveta, má svoj ďalší škandál. V utorok nedohrali stretnutie medzi sofijskými rivalmi CSKA a Slaviou. Hráči CSKA najprv na konci prvej tretiny hokejkami napadli rozhodcu a po vymeraní trestov odmietli v druhej tretine pokračovať v zápase. „Je to poľutovaniahodné vidieť takéto nepekné scény počas hokejového zápasu. Ešte tento týždeň vynesieme tresty pre CSKA,“ konštatoval na margo incidentu prezident Bulharskej federácie ľadového hokeja Krasimir Krustev.

Na konci prvej tretiny inkriminovaného zápasu, v ktorom už istý majster Slavia Sofia viedla jasným rozdielom 3:0, poslal rozhodca Dino Krustev na trestnú lavicu hráča CSKA Kirila Hodulova, čo rozzúrilo jeho spoluhráčov. Arbiter narazil hlavou do mantinelu po tom ako dostal tvrdý úder hokejkou od jedného z nahnevaných hráčov. Následne sa strhla na ľade šarvátka a niekoľko minút sa nehralo. Krustev dal dvom hráčom CSKA tresty do konca zápasu. „Vojaci“ však odmietli pokračovať v stretnutí. „Rozhodcovia tento zápas úplne zničili,“ uvádza sa v reakcii CSKA na utorkové udalosti. Po zápase našiel arbiter Krustev pred štadiónom svoje auto bez pneumatík.

Vo štvrtok disciplinárna komisia Bulharskej hokejovej federácie vylúčila CSKA Sofia z najvyššej súťaže. Podľa agentúry Mediafax, ktorá sa odvoláva na Reuters, hráčov Angela Stumbeva a Domenika Jevtimova navyše suspendovali na zatiaľ neurčenú dobu. „Vzhľadom na to, že nedohrali zápas, nakoniec sme všetky výsledky anulovali. Chceme sa stretnúť so zástupcami CSKA a suspendovanými hráčmi pred tým, ako vynesieme náš definitívny verdikt. Uisťujem však, že tam nebude žiaden priestor na kompromisy,“ uviedol prezident Bulharskej hokejovej federácie Krasimir Krustev.