Cyprus láka na dovolenku. Ak v krajine ochoriete na Covid-19, uhradia vám náklady za pobyt a lieky

Cyprus, koronavirus
Cyprus sľubuje, že uhradí náklady za pobyt pre každého, u koho sa zistí koronavírus počas dovolenky v krajine. 27. máj 2020 Foto: SITA/AP

Cyprus sľubuje, že uhradí náklady za pobyt pre každého, u koho sa zistí koronavírus počas dovolenky v krajine. Cyperská vláda uviedla, že zaplatí ubytovanie, stravu, nápoje a lieky pre pacientov s Covid-19 a ich rodiny.

Pacienti budú musieť uhradiť iba taxi na letisko a let domov. Pre pozitívne testovaných zahraničných turistov bude vyčlenená nemocnica so 100 lôžkami a hotel s 500 izbami bude slúžiť na karanténu rodinných príslušníkov pacientov a ostatných blízkych kontaktov.

Viac o téme: Koronavírus

Cyprus sa k tomu zaviazal v liste vládam, leteckým firmám a cestovným kanceláriám. List načrtol striktné zdravotné a hygienické pravidlá, ktoré krajina prijíma, aby prilákala turistov. Sektor turizmu priamo tvorí 13 percent cyperskej ekonomiky.

Krajina však predpokladá, že zo zvyčajných ročných príjmov z turizmu v sume 2,6 mld. eur v tomto roku stratí až 70 percent. V krajine je v pomere k počtu obyvateľov jeden z najnižších výskytov koronavírusu v Európe. Cyprus otestoval viac ako 10 percent populácie.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom