Ďalší interpret na Pohode, zahrať prídu aj Goldfrapp

Goldfrapp
Britské elektronické duo Goldfrapp. Foto: www.facebook.com/Goldfrapp

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) – Na 18. ročníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční od 10. do 12. júla na trenčianskom letisku, sa predstaví aj britské elektronické duo Goldfrapp. Organizátori podujatia potvrdili zatiaľ účasť 50 interpretov, čo je približne polovica hudobného programu.

Formácia Goldfrapp vznikla v roku 1999 a tvoria ju Alison Goldfrapp a Will Gregory. Debutovali o rok neskôr štúdiovkou Felt Mountain, ktorá získala nomináciu na prestížnu Mercury Prize pre najlepší britský alebo írsky album roka. Nasledovali štúdiovky Black Cherry (2003), Supernature (2005), Seventh Tree (2008), Head First (2010) a Tales Of Us (2013). Goldfrapp boli štyrikrát nominovaní na Grammy, no ani raz sa im nepodarilo uspieť. V roku 2004 však získali Ivor Novello Award.

Video: Goldfrapp – Drew

Okrem Goldfrapp sa na Pohode predstavia aj Kraftwerk, Tricky, Suede, Disclosure, Tame Impala, Moderat, Mogwai, Mount Kimbie, Mr. Scruff, Gilles Peterson, Jana Kirschner, Azealia Banks, The Afghan Whigs, Fatoumara Diawara a Roberto Fonseca, The Selecter, The Correspondents, Jambinai, Molotov Jukebox, Tricot, Putan Club, Seward, Manu Delago Handmade, Chinawoman, Deap Vally, Bemet, A Tribe Called Red, Vec a Valihora, LolaMarsh, Slobodná Európa, Analogik, Repetitor, A Moving Sound, WWW a Pavel Fajt, Walter Schnitzelsson, Helfer, Banjo Band Ivana Mládka, Autumnist, Korben Dallas, Oratnitza, Bachtale Apsa, Never Sol, Talkshow, Čad, Esazlesa, Herzog Herzog, The Global Optimistic, DJ Gadjo.cz feat Mário Bihári, Katarzia a Škvíry & Spoje. Permanentky na festival stoja momentálne 89 eur a sú v predaji v sieti Ticketportal.

Informácie pochádzajú z webstránky www.pohodafestival.sk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe azealia banksJana KirschnerWalter Schnitzelsson