Ďalší piloti spoločnosti Ryanair budú štrajkovať, generálny riaditeľ varoval opatreniami

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

DUBLIN 31. júla (WebNoviny.sk) – Piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v Holandsku odhlasovali štrajk. Za štrajk sa vyslovilo takmer 96 percent pilotov leteckého prepravcu v krajine.

Piloti už nedúfajú v pozitívny výsledok

Odborová organizácia holandských pilotov VNV vo vyhlásení uviedla, že hoci vyjednávania s manažmentom o kolektívnej zmluve pokračujú, piloti prestávajú dúfať v pozitívny výsledok.

Organizácia VNV vyhlásila, že Ryanair potrebuje „prebudiť sa“ a štrajk v Holandsku je pravdepodobne jediným riešením. Informoval o tom portál írskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTÉ.

Varovanie generálneho riaditeľa

Piloti Ryanairu v Írsku smerujú k tomu, že v piatok už štvrtýkrát vstúpia do 24-hodinového štrajku a nemecká odborová organizácia Vereinigung Cockpit v pondelok potvrdila, že jej členovia pracujúci pre Ryanair 96 percentami hlasov podporili štrajk. Nemeckí piloti od firmy žiadajú, aby do 6. augusta predložila „prijateľné“ návrhy.

Generálny riaditeľ Ryanairu Michael O’Leary však podľa portálu rte.ie varoval, že je pripravený presunúť viac pracovných miest do Poľska, alebo v prípade nutnosti zredukovať počet pracovných pozícií na ktoromkoľvek trhu, ak štrajky firme spôsobia ďalšie škody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ryanair