Dáni remizovali v Arménsku, Portugalcov spasil Veloso

Dánski futbalisti
Dánski futbalisti si bezgólovým výsledkom v Jerevane skomplikovali šancu na priamy postup na kontinentálny šampionát. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Po piatkovej domácej remíze 0:0 s výberom Albánska nebodovali reprezentanti Dánska naplno ani v pondelok na pôde Arménska v I-skupine kvalifikácie o postup na budúcoročné futbalové majstrovstvá Európy do Francúzska.

Zverenci Mortena Olsena si bezgólovým výsledkom v Jerevane skomplikovali šancu na priamy postup na kontinentálny šampionát. Dánsko má na konte zo siedmich vystúpení tucet bodov, rovnaký počet nazbieralo aj Portugalsko, ktoré však má k dobru ešte dve stretnutia. Iba bod za touto dvojicou je Albánsko, to tiež zatiaľ odohralo len päť zápasov. Spomenuté trio už má istotu minimálne účasti v novembrovej baráži, Arménsko a Srbsko totiž výrazne zaostávajú.

Portugalsko v závere zdolalo Albánsko

Stredopoliar Miguel Veloso rozhodol o zisku troch bodov pre Portugalsko na pôde nepríjemného Albánska gólov v nadstavenom čase druhého polčasu.

Portugalsko zvíťazilo 1:0 a s pätnástimi bodmi figuruje na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Dánskom, ktoré iba remizoval v Jerevane s Arménskom 0:0. Tretie je Albánsko s odstupom jedného bodu na Dánsko, spolu s Portugalskom však ešte odohrá o jeden duel viac ako Dánsko.

V D-skupine favoriti nezaváhali

V pondelkových dueloch D-skupiny kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska si mužstvá na prvých troch miestach tabuľky pripísali víťazstvá. Poliaci si vo Varšave urobili z výberu Gibraltáru „trhací kalendár“, keď v 29. minúte viedli už 4:0. Nad futbalovým trpaslíkom napokon triumfovali 8:1 a stále sú na 2. mieste o dva body za Nemeckom.

Nemci si v kvalitnom súboji v Glasgowe poradili s domácimi Škótmi 3:2. Dva góly víťazného mužstva zaznamenal Th. Müller, jeden pridal Gündogan. Nemci si navyše dali jeden vlastný gól, keď za Neuera poslal loptu Hummels. Ešte pred prestávkou na 2:2 vyrovnával McArthur. V hre o miestenku na ME sú naďalej Íri, ktorí v domácom prostredí „vydreli“ tesné víťazstvo 1:0 nad Gruzíncami.

Maďarskí futbalisti

Maďari prišli o cenný triumf

Reprezentanti Maďarska prišli o cenný triumf v Belfaste nad domácim Severným Írskom v F-skupine kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska až v posledných sekundách, od pre domácich zariadil Lafferty. Severní Íri dohrávali v desiatich, keď v 83. min putoval predčasne pod sprchy Baird. Gól Maďarov dosiahol v 74. minúte Guzmics.

Fínom stačil na domáci triumf nad Faerskými ostrovmi jediný presný zásah, o ktorý sa postaral v 23. minúte Pohjanpalo. Kvalifikačná mizéria Grékov pokračovala v pondelok v Bukurešti, kde sa v súboji s domácimi Rumunmi zrodila bezgólová remíza. V tabuľke F-skupiny sú na čele Severní Íri o bod pred Rumunmi, tretí Maďari zaostávajú o ďalšie tri body. Poslední Gréci doteraz nazbierali len tri body.

Výsledky pondelkových stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska:

D-skupina:

VARŠAVA

Poľsko – Gibraltár 8:1 (4:0)

Góly: 8. a 15. Grosicki, 19. a 29. Lewandowski, 56. a 72. Milik, 59. Blaszczykowski (z pok. kopu), 74. Kapustka – 87. Gosling