Daniela Hantuchová nevrátila Wozniackej prehru z olympiády

TOKIO 25. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa vo dvojhre rozlúčila s turnajom WTA v japonskom Tokiu v 2. kole, v ktorom prehrala s bývalou svetovou jednotkou Caroline Wozniackou z Dánska za 100 minút 6:7 (3), 1:6.

V šiestom vzájomnom súboji oboch hráčoch uspela piatykrát 22-ročná rodáčka z Odense.

O sedem rokov staršej Hantuchovej sa nepodarilo vrátiť súperke prehru z osemfinále olympijského turnaja v Londýne.

Wozniacku na hlavnom profesionálnom okruhu zdolala doteraz jediný raz, na parížskej antuke uspela v roku 2011.

V prvom sete si Hantuchová i Wozniacka držali až do tajbrejku svoje podania. V skrátenej hre bola úspešnejšia Dánka, ktorá veľmi rýchlo získala vedenie 6:1 a napokon premenila tretí setbal.

V druhom sete vzala Wozniacka hneď v prvom geme čistou hrou Hantuchovej servis a získala psychickú výhodu. Za stavu 5:1 premenila na príjme hneď prvý mečbal. Hantuchová si za účasť v druhom kole pripísala na svoje konto 11 300 dolárov a 70 bodov do rebríčka WTA.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 2. kola dvojhry na turnaji WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch):

Caroline Wozniacka (Dán.-10) – Daniela Hantuchová (SR) 7:6 (3), 6:1 za 100 minút