Daniela Hantuchová si v Brisbane nezahrá semifinále dvojhry

Hantuchova
Daniela Hantuchová Foto: SITA/AP

BRISBANE 3. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo štvrťfinále na turnaji WTA v austrálskom Brisbane s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou za 92 minút 3:6, 4:6.

Dvadsaťtriročná momentálne 116. hráčka rebríčka WTA vrátila Slovenke vlaňajšiu prehru z Australian Open 6:4, 4:6, 3:6. Curenková hrá v hlavnej súťaži v Brisbane ako „lucky loserka“ namiesto zranenej Marie Šarapovej, keďže skôr neprešla kvalifikáciou.

Do semifinále na niektorom z turnajov WTA sa dostala prvýkrát v kariére. V druhom sete sa nechala ošetrovať.

Hantuchová si za dvojhru odváža z Brisbane finančnú prémiu 24 944 dolárov a 120 bodov do rebríčka WTA.

S Curenkovou začala veľmi zle. Rýchlo prehrávala 0:4, keď dvakrát stratila svoje podanie. Potom sa jej síce podarilo znížiť na 3:4, ale pri servise v deviatej hre odvrátila iba jeden z troch mečbalov súperky.

V úvode druhého setu si obe tenistky brali podanie, 29-ročná popradská rodáčka sa dostala do vedenia 3:1. V ôsmej hre však nezískala ani fiftín pri svojom servise a v desiatej neodvrátila hneď prvý mečbal Curenkovej. Hantuchovej sa nepodarilo v Brisbane zopakovať vlaňajšie finále.

Popradskej rodáčke sa následne nedarilo ani vo štvorhre. V semifinále párovej súťaže odstúpila spoločne so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou po 23 minútach z duelu s americko-indickou dvojicou Bethanie Matteková-Sandsová, Sania Mirzová. V prvom sete slovensko-slovinský pár prehrával už 1:5. Hantuchová si so Srebotnikovou pripísali na spoločný účet za postup do semifinále finančnú prémiu 14 881 dolárov a do príslušného rebríčka WTA im pribudlo 200 bodov.

VÝSLEDKY:

Dvojhra – štvrťfinále:

Lesia Curenková (Ukr.) – Daniela Hantuchová (SR) 6:3, 6:4

Štvorhra – semifinále:

Daniela Hantuchová, Katarina Srebotniková (SR/Slovin.) 5:1, skreč – Hantuchová, Srebotniková odstúpili