Daniele Hantuchovej nevyšla generálka na Australian Open

Hantuchová
Daniela Hantuchová vypadla na turnaji WTA v Sydney po prvom kole. Foto: SITA, AP

SYDNEY 7. januára (WEBNOVINY) – Slovenskej tenistke Daniele Hantuchovej nevyšla generálka na grandslamový Australian Open v Melbourne, ktorý sa začína 14. januára.

Na turnaji WTA v austrálskom Sydney prehrala 29-ročná popradská rodáčka v prvom kole dvojhry s japonskou kvalifikantkou Ajumi Moritovou v maratónskom súboji za 123 minút 6:1 a dvakrát 3:6.

Ajumi Moritová (Jap.) – Daniela Hantuchová (SR) 1:6, 6:3, 6:3

Hantuchová neuspela s Moritovou v piatom vzájomnom zápase prvýkrát. Slovenke vyšiel prvý set, v ktorom dvakrát zobrala súperke podanie a pri vlastnom premenila v siedmej hre štvrtý setbal.

Ajumi Moritová

V druhom dejstve ešte dokázala odpovedať rebrejkom za stavu 1:3, ale v ôsmej hre opäť stratila podanie a súperka tretím premeneným setbalom vyrovnala.

V rozhodujúcom treťom sete od stavu 3:3 nezískala Hantuchová ani gem a Moritová pri jej servise premenila hneď prvý mečbal.

Cibulková a Hantuchová neuspeli ani vo štvorhre

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala spoločne s Češkou Luciou Šafářovou v prvom kole štvorhry na rovnakom turnaji s favorizovaným americko-indickým párom Liezel Huberová, Sania Mirzová za 68 min 6:1, 0:6 a 9:11 (zápasový tajbrejk).

Hantuchová neuspela ani vo štvorhre a teraz ju čaká príprava na Australian Open. V pondelkovom zápase 1. kola štvorhry prehrala popradská rodáčka spoločne s Nemkou Juliou Görgesovou s rusko-slovinským párom Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková za 59 min 1:6, 3:6.

Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková (Rus./Slovin.) – Julia Görgesová, Daniela Hantuchová (SR) 6:1, 6:3

Liezel Huberová, Sania Mirzová (USA/India-4) – Dominika Cibulková, Lucie Šafářová (SR/ČR) 1:6, 6:0, 11:9 (zápasový tajbrejk)