Danko sa ohradzuje, že by ako predseda parlamentu riešil veci osobne

Andrej Danko
Predseda parlamentu SR š šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko sa ohradzuje voči tvrdeniam, že by ako predseda NR SR riešil veci voči akémukoľvek poslancovi osobne.

Po tom, ako poslanci nehlasovali za odobratie mandátu poslancovi Igorovi Matovičovi, Danko uviedol, že Matovič porušil svoju povinnosť, keď si nepozastavil živnosť.

„Nikto sa ho nepýtal, aký bol dôvod prerušenia živnosti, ale keď živnostník ukončuje svoju činnosť, musí zdaniť svoje zostatkové pohľadávky. Týmto sme sa zaoberať nechceli, ale robiť z neho chudáka, ktorému sa tu robí zle, je nedôstojné. Dva roky som držal v šuflíku tento návrh výboru a bol som povinný to dať do pléna. Vidíte, že došlo k prejednaniu tejto veci a nikto sa nikomu nemstí,“ povedal Danko.

„Skúsme zachovať chladnú hlavu. Dnes ste videli, že poslanci sa k problému postavili, dodržal sa zákon,“ uviedol s tým, že medzi poslancami sú ďalší, ktorí nemajú v majetkových priznaniach uvedené svoje chaty a iné veci a tiež sa môžu dostať do podobného problému ako Matovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIgor Matovič
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti