Dano Heriban v piatok pokrstí druhý album Na jeden dych

Dano Heriban
Dano Heriban - Na jeden dych Foto: SITA

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hudobník a herec Dano Heriban v piatok pokrstí svoj nový album Na jeden dych. Do života ho v bratislavskom klube Hlava XXll uvedie Peter Lipa.

„Peter Lipa je v hudobnom žánri, ktorému sa už roky venujem, číslo jeden. Preto som sa rozhodol, že ak má niekto krstiť a hodnotiť moju tvorbu, budem poctený, ak to bude práve on. Nedávno sme mali spolu hrať na jeho krste nového CD, z ktorého bol nakoniec koncert. Pri tej príležitosti som Petra oslovil a on moje pozvanie prijal,“ vysvetlil Heriban.

Pesničkár, ktorého tvorba pripomína hudobný odkaz Jara Filipa či Deža Ursinyho, novú štúdiovku nepredstaví len v slovenskej metropole, ale aj v ďalších slovenských mestách. Od 10. marca do 21. apríla postupne vystúpi v Trnave, Nitre, Banskej Štiavnici, Martine, Novom Meste nad Váhom a v Brezne. V rámci turné opäť zavíta aj do Bratislavy, konkrétne do kníhkupectva Alexis.

Dano Heriban je členom činohry Slovenského komorného divadla (SKD) v Martine. Okrem SKD pôsobil vo viacerých projektoch na Novej scéne, v divadle GUnaGU, a.ha, Ticho a spol. a ďalších. Autorsky sa podieľal na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave či filme Čerešňový chlapec (2011).

Prvý sólový album Dana Heribana s názvom Leporelo vyšiel v roku 2007, pokrstil ho spevák Dan Bárta a bol nominovaný na cenu Aurel v kategórii Objav roka. Pesničkárovu sprievodnú skupinu HeriBanD tvoria: Filip Hittrich (basgitara), Jakub Hittrich (bicie nástroje), Andrej Hruška (gitara) a Roland Kánik (klávesy).

Agentúru SITA informovala PR manažérka Adriána Čahojová.

Prehľad koncertov Dana Heribana k novému albumu Na jeden dych:

9.3. – Bratislava – Hlava XXll (krst albumu)

10.3. – Trnava – Artklub

14.3. – Nitra – Staré Divadlo

22.3. – Bratislava – Kníhkupectvo Alexis

23.3. – Banská Štiavnica – Art Café

24.3. – Martin – BarMuseum

14.4. – Nové Mesto nad Váhom – Blue Note

21.4. – Brezno – Bombura

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaPeter Lipa