Danube Wings budú lietať na šiestich linkách vo Francúzsku

Danube Wings
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Slovenský letecký dopravca Danube Wings bude vo Francúzsku počas letnej sezóny lietať na šiestich nových pravidelných linkách. Z mesta Dole, centra regiónu Franche-Comté, začne postupne od 12. mája tohto roka prevádzkovať dva vnútroštátne spojenia do Nice a Bastie na ostrove Korzika, ako aj dva medzinárodné do španielskej Gerony a anglického Cambridge.

Aerolínie budú v krajine galského kohúta zabezpečovať aj ďalšie dve nadväzujúce vnútroštátne linky z Nice do Angers a z Bastie do Troyes. Agentúru SITA o tom v pondelok informoval Danube Wings.

Na linkách Dole – Nice a Nice – Angers bude Danube Wings lietať trikrát týždenne od 12. mája do 26. júna, od 4. septembra do 28. októbra a raz týždenne v období 30. júna až 25. augusta. Lety na trase Dole – Gerona budú fungovať jeden raz v týždni od 12. mája do 28. októbra a medzi Dole a Cambridge dva razy týždenne od 30. júna do 25. augusta. V tomto čase budú v prevádzke raz do týždňa aj linky Dole – Bastia a Bastia – Troyes.

„Podpora lietania je v západnej Európe neporovnateľná so slovenskými podmienkami. Spustenie takéhoto masívneho programu by nikdy nebolo možné bez dohody a spolupráce letiska Dole, miestnej samosprávy a podnikateľov,“ vyhlásil generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš. Tí všetci si podľa neho uvedomujú obrovské benefity, ktoré im prinesú turisti a obchodníci prilietavajúci novými linkami.

„Niekedy je nám s kolegami nesmierne ľúto, že na Slovensku je, aj vďaka žabomyším sporom, netrpezlivosti a závisti, prostredie pre vznik nových liniek úplne nehostinné. Trpia tým najmä menšie regionálne letiská ako Poprad či Sliač,“ myslí si Rostáš.

Danube Wings od začiatku tohto roka lietajú vďaka podobnému programu aj vo Švédsku, kde prevádzkuje regionálne lety na trase Štokholm – Kramfors – Gällivare. Podpora talianskych podnikateľov pritom umožnila vznik pravidelnej linky z Bratislavy do Benátok. Slovenský prepravca bude na nej lietať od 6. apríla trikrát týždenne.

Pravidelné letné linky do chorvátskych letovísk z Bratislavy do Splitu a Zadaru a z Košíc do Rijeky začnú fungovať v júni. Danube Wings lieta na jedinej slovenskej vnútroštátnej pravidelnej leteckej linke z Košíc do Bratislavy dvakrát denne od roku 2008.

Lety pod obchodnou značkou Danube Wings prevádzkuje spoločnosť VIP Wings, a.s. Aerolínie majú domovský prístav na bratislavskom letisku. VIP Wings je zapísaná v Obchodnom registri SR od 23. mája 2000, eviduje základné imanie 8,16 mil. eur.

Danube Wings majú vo svojej flotile tri lietadlá typu ATR. Lietadlo ATR 72-202 má kapacitu 72 cestujúcich a cestovnú rýchlosť 460 kilometrov za hodinu. Pre nízke prevádzkové náklady je lietadlo vhodné na lety do vzdialenosti 1 500 kilometrov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Danube Wings