David Beckham si na olympiáde v Londýne nezahrá

David Beckham
David Beckham Foto: SITA/AP

VARŠAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Davidovi Beckhamovi sa nesplní jeho veľký sen zahrať si na záver svojej futbalovej kariéry na olympijských hrách v Londýne.

Bývalý kapitán anglickej reprezentácie už vie, že sa nedostal do konečného 18-členného výberu Veľkej Británie, ktorý zostavoval tréner Stuart Pearce.

V širšej nominácii s 35 menami ešte figuroval. Na OH mal šancu štartovať ako jeden povolenej kvóty troch hráčov nad 23 rokov. Pearce dokonca podnikol cestu do USA, aby si na vlastné oči overil formu stredopoliara Los Angeles Galaxy v severoamerickej MLS.

„Všetci dobre vedia, ako veľa pre mňa vždy znamenalo reprezentovať svoju vlasť. Bolo by mi cťou byť súčasťou tohto jedinečného britského výberu. Samozrejme, že som veľmi sklamaný, ale nikto nebude tomuto tímu držať palce silnejšie ako ja. Verím, že môže získať zlato,“ povedal pre AP 37-ročný Beckham.

Rodák z Londýna sa v roku 2005 pričinil o víťazstvo britskej metropoly vo voľbách dejiska OH 2012, nechýbal ani na záverečnom ceremoniáli OH 2008 v Pekingu, na ktorom pozval športovcov celého sveta. Navyše bol prítomný aj pri zapálení ohňa v starogréckej Olympii.

„Ako Londýnčan som bol naozaj hrdý, že som mohol zohrať aspoň drobnú rolu pri pridelení olympijských hier môjmu rodisku. Nemôžem sa dočkať začiatku hier, budem si s celou krajinou vychutnávať každý ich moment,“ dodal Beckham.

Podľa britských médií tri miesta pre hráčov nad 23 rokov zaplnili bývalý Beckhamov spoluhráč v Manchestri United Ryan Giggs, jeho waleský krajan Craig Bellamy a anglický obranca Micah Richards.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BeckhamRyan Giggs