Debut Balázsa Borbélya v drese AEL Limassol

Borbely

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Balázs Borbély absolvoval v stredu 27. januára svoj debut v drese cyperského prvoligového klubu AEL Limassol. Skúsený 30-ročný defenzívny univerzál, schopný hrať na poste stopéra aj štítového záložníka, nastúpil v stretnutí národného pohára na pôde tímu APEP Pitsilia (0:0) v 82. min, keď nahradil angolského útočníka Freddyho. V bránke mužstva českého hlavného trénera Dušana Uhrina ml. stál počas celých 90 minút Slovák Kamil Čontofalský, ktorý rovnako ako Borbély podpísal začiatkom tohto roka s cyperským klubom 1,5-ročný kontrakt. Pre bývalého gólmana ruského Zenitu Petrohrad to bolo druhé čisté konto v rade v drese AEL.

Výsledky stredajších zápasov Cyperského pohára vo futbale (hrá sa na odvetu):

Štvrťfinále – prvý zápas:

Apep Pitsilias – AEL Limassol 0:0 – Balázs Borbély hral od 82. min, Kamil Čontofalský (obaja AEL Limassol) odchytal celých 90 minút.

Osemfinále – odveta:

Ethnikos Achnas – Apoel Nikózia 0:4 po predĺžení, prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpil Apoel Nikózia.

Manchester United druhým finalistom CC

Úradujúci anglický futbalový majster Manchester United postúpil do finále Ligového pohára – Carling Cupu, keď v stredajšej odvete zdolal svojho mestského rivala City 3:1. Prvý súboj týchto dvoch tímov sa skončil víťazstvom 2:1 pre „The Citizens“, v súčte gólov boli teda úspešnejší zverenci Sira Alexa Fergusona. Tí išli do dvojgólového vedenia presnými zásahmi Paula Scholesa a Michaela Carricka. V 76. min potom sklamal domácich priaznivcov odídenec z mužstva „červených diablov“ Carlos Tévez, ktorý v prvom meraní síl strelil oba góly City. V posledných minútach stretnutia však United poslal do semifinále svojím gólom hviezdny útočník Wayne Rooney. Vo finále sa hráči Manchestru United stretnú s tímom Aston Villa.

Výsledok stredajšieho odvetného semifinálového stretnutia anglického futbalového Ligového pohára – Carling Cupu:

Manchester United – Manchester City 3:1 (0:0) – prvý zápas 1:2, do finále postúpil Manchester United

Góly: 52. Scholes, 71. Carrick, 90. Rooney – 76. Tévez, 74 576 divákov

Anglicko – I. liga

Londýnska Chelsea sa po stredajších stretnutiach 23. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže dostala na druhé miesto tabuľky Premier League. Mužstvu „The Blues“ pomohlo zaváhanie mestského rivala Arsenalu, ktorý iba remizoval na pôde Aston Villy (0:0). Zverenci Carla Ancelottiho na vlastnej pôde bodovali naplno, keď zdodali Birmingham hladko 3:0. K úvodnému presnému zásahu Florenta Maloudu pridal ďalší gól v 32. min Frank Lampard. Hviezdny stredopoliar potom v 90. min aj stanovil konečný výsledok duelu.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola anglickej futbalovej Premier League:

Aston Villa – Arsenal 0:0

FC Chelsea – Birmingham City 3:0 (2:0)

Góly: 5. Malouda, 32. a 90. Lampard

Blackburn Rovers – Wigan Athletic 2:1 (1:0)

Góly: 20. Pederson, 76. Kalinič – 57. Caldwell

Everton – Sunderland 2:0 (2:0)

Góly: 6. Cahill, 19. L. Donovan

Taliansko – pohár

Futbalisti milánskeho AC ukončili svoju púť v Talianskom pohári, keď v stredu prehrali vo štvrťfinálovom súboji s Udinese najtesnejším rozdielom 0:1. Zverenci brazílskeho trénera Leonarda nedokázali odpovedať na jediný presný zásah hostí z kopačky Inlera v 56. min a s prestížnou súťažou sa musia rozlúčiť.

Výsledok stredajšieho štvrťfinálového stretnutia Talianskeho pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Guingamp – Toulouse 0:1

Marseille – Lille 2:1 – Róbert Vittek (Lille) sedel iba na lavičke pre náhradníkov.

Colmar – Boulogne 1:2

AS Nancy – Plabennec 0:2

Holandsko – pohár

Ajax Amsterdam – NEC Nijmegen 3:2 po predĺžení

NAC Breda – Go Ahead Eagles 1:2

Sparta Rotterdam – FC Twente Enschede 0:4 – Miroslav Stoch odohral celý zápas, Andrej Rendla (obaja Twente) sedel iba na lavičke pre náhradníkov

PSV Eindhoven – Feyenoord Rotterdam 0:3

Škótsko – I. liga

Celtic Glasgow – Hibernian 1:2

Dundee United – St. Johnstone 3:3 – Dušan Perniš (Dundee United) odchytal celý zápas

Falkirk – Motherwell 0:0

Hearts – Aberdeen 0:3 – Marián Kello (Hearts) odchytal celé stretnutie

St. Mirren – Glasgow Rangers 0:2

Španielsko – pohár

Osasuna Pamplona – Racing Santander 0:3 (0:2) – prvý zápas 1:2, do semifinále postúpil Santander

Výsledok zápasu FC Sevilla – La Coruňa (prvé stretnutie 3:0) vydá agentúra SITA vo štvrtok ráno.

Viac k osobe Balázs BorbélyCarlos TévezDušan PernišFrank LampardKamil ČontofalskýMarián KelloMiroslav StochRóbert VittekWayne Rooney