Delegácie rozhodcov v play-off Tipsport ligy budú tajné

Vladimír Baluška
Hlavný rozhodca Vladimír Baluška počas zápasu Tipsport ligy. Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) – Vo vyraďovacej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa predstaví trinásť hlavných rozhodcov. Arbitri vrátane čiarových absolvovali pred začiatkom play-off celodenný seminár v Hronseku, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia klubov, tréneri i niektorí hráči.

Vedenie komisie rozhodcov SZĽH upozornilo na stretnutí na viaceré poznatky vrátane nedostatkov zo základnej časti najvyššej súťaže, hlavnú pozornosť však nasmerovalo na zjednotenie výkladu pravidiel a nastavenie trendu rozhodovania zápasov play-off a play-out.

Ako informuje web Slovenského zväzu ľadového hokeja, na základe požiadania športovej rady Pro-Hokeja ako riadiaceho orgánu súťaže a po súhlase prezidenta SZĽH a generálneho sekretára zväzu bude nominácia rozhodcov na zápasy play-off a play-out plne v kompetencii predsedu KR SZĽH Petra Országa.

Nominácie budú tajné, arbitri sa o nich dozvedia 48 hodín vopred. Na všetky stretnutia play-off i play-out bude delegovaný videorozhodca. Na vybrané duely pocestuje aj anonymný inštruktor.

Novinkou je, že každý klub bude môcť po zápase podať maximálne dve námietky proti situáciám, ktoré podľa neho ovplyvnili výsledok. Príslušnú videosekvenciu posúdi trojica zo skupiny piatich videoanalytikov určených SZĽH pre túto príležitosť. Ich odpoveď však nebude mať vplyv na výsledok.

Tipsport liga – nominácia hlavných rozhodcov na play-off

Vladimír Baluška, Peter Jonák, Daniel Konc, Juraj Konc, Jozef Kubuš, Rudolf Lauff, Peter Lokšík, Róbert Müllner, Milan Novák, Tomáš Orolín, Vladimír Snášel, Peter Stano, Miroslav Štefík

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan NovákVladimír Baluška
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja