Demitra dúfa, že Halák bude podobne chytať na ZOH

Jaroslav halák

MONTREAL 3. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák z Montreal Canadiens dostal prvýkrát v tejto sezóne možnosť chytať po prehratom predchádzajúcom zápase. Ružinovský odchovanec kryl v utorok 45 striel hráčov Vancouveru a výraznou mierou sa zaslúžil o víťazstvo 3:2. Sebadôveru mu dodali predovšetkým dva zákroky pri pokusoch Henrika Sedina v úvodných minútach zápasu.

Dôvera od trénera Jacquesa Martina po predchádzajúcej prehre Haláka potešila. „Ak mám povedať pravdu, bol som trochu prekvapený. Šanca ma však potešila,“ priznal pre Montreal Gazzette Halák. Jasnou jednotkou v Canadiens ešte Slovák nie je, Carey Price sa chce ešte pobiť o svoju šancu. Tréner Martin oficiálne post jednotky neurčil. V zápase s Vancouverom sa Halák prezentoval veľmi dobrým výkonom a tímu dodával istotu. „Potrebujete aj kúsok šťastia. V prvej tretine skončila bomba Ryana Keslera na žŕdke. Konštrukcia bránky zvyčajne hrá s brankárom,“ priznal Halák, ktorý však potrebné šťastie nemal pri prvom góle Canucks. Strela Mikaela Samuelssona sa mu do bránky odrazila od výstroja.

Halák má v tejto sezóne 92,8 % úspešnosť zákrokov. Najmä vďaka výkonu dvadsaťštyriročného Bratislavčana prerušili Canadiens víťaznú sedemzápasovú sériu Canucks. Halák by mal byť slovenskou brankárskou jednotkou aj na ZOH vo Vancouveri. „Dúfam, že bude podobne chytať aj na olympiáde. Môžem vám povedať, že z neho vyžaruje veľké sebavedomie. V zápase sme mali veľmi veľa šancí,“ chválil pre Vancouver Sun krajana útočník Canucks Pavol Demitra.