Demontáž dobrého mena a najväčšie poníženie. Matovič poslúžil ako „užitočný hlupák“, tvrdí Kmec

Peter Kmec
Poslanec Peter Kmec (Hlas-SD). Foto: www.facebook.com

Podľa poslanca Petra Kmeca (Hlas-SD) minister financií Igor Matovič (OĽaNO) poslúžil Maďarsku v kauze Sputnik V ako „užitočný hlupák“. Kmec zároveň uviedol, že konanie ministra financií počas jeho ciest do Moskvy a Budapešti považuje za demontáž dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

Gyimesiho facka ministerstvu

„Ak mlčí prezidentka, ak mlčí premiér a ak mlčí predseda parlamentu, ktorí zodpovedajú za zahraničnú politiku štátu, a nekonajú, stávajú sa spoluúčastní na tejto demontáži,“ zdôraznil poslanec.

Kmec upozornil, že Moskva a Budapešť dokážu veľmi tvrdo presadzovať svoje diplomatické záujmy.

Kmec zároveň považuje za absolútne neprípustné slová poslanca Gyimesiho (OĽaNO), ktorý sa na rokovaniach zúčastnil a ich úspech odôvodnil aj neprítomnosťou zástupcov slovenskej diplomacie.

„To je otvorená facka a najväčšie poníženie slovenského Ministerstva zahraničných vecí v histórii Slovenska, ktoré formuje a reprezentuje naše národné záujmy,“ uzavrel Kmec.

Sputnik v chladničkách

Matovič v piatok 9. apríla rokoval v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm aj premiérom Maďarska Viktorom Orbánom.

Szijjártó na piatkovej tlačovej besede po rokovaní s Matovičom vyhlásil, že na základe žiadosti Slovenska pomôže Maďarsko pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V.

Matovič zároveň dodal, že ruská vakcína je skladovaná na Slovensku v chladničkách už šesť týždňov, pričom by ňou bolo možné zachraňovať ľudské životy. Práve z toho dôvodu prišiel požiadať Maďarsko o pomoc pri testovaní tejto zásielky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe György GyimesiIgor MatovičPeter KmecPéter SzijjártóViktor Orbán
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR