Denver porazil Golden State po dvojnásobnom predĺžení

NBA
Hráč JaVale McGee z Denver Nuggets blokuje protihráča z Golden State Warriors. Foto: SITA/AP

NEW YORK 11. novembra (WEBNOVINY) – Odpisovaní mladíci zmazali jednu z núl na konte Charlotte Bobcats, v sobotňajšom zápase NBA prvý raz v deväťročnej histórii klubu zdolali Dallas.

Majiteľa tímu Michaela Jordana potešili víťazstvom 101:97 po predĺžení predovšetkým dvojka tohtoročného draftu Michael Kidd-Gilchrist (25 bodov a 12 doskokov) a deviatka vlaňajšieho Kemba Walker (26 bodov).

Každý, kto sleduje naše zápasy, musí vidieť, ako sa MKG (Michael Kidd-Gilchrist) zlepšuje, teraz prišiel zápas, ktorý sa z jeho pohľadu dá nazvať prelomovým,“ zhodnotil výkon najmladšieho hráča celej NBA tréner Bobcats Mike Dunlap.

Mavericks dovolili nadšene hrajúcim domácim zmazať 15-bodové manko z tretej štvrtiny a štvorbodové zo záverečných 22 sekúnd riadneho hracieho času, čo by sa takému skúsenému tímu nemalo stávať. Zaplatili za to prerušením 16-zápasovej šnúry víťazstiev nad najslabším tímom uplynulej sezóny.

Na víťaznej vlne sa znova vezie San Antonio, čo potvrdilo aj na horúcej palubovke Portlandu (112:109). Spurs ešte pred záverečnou štvrtinou prehrávali 73:79, zdrvujúcou pasážou 14:0 v jej úvode sa dostali do vedenia, ale 40 sekúnd pred koncom bolo po trojke Nicolasa Batuma vyrovnané. Víťazstvo zariadil 13 sekúnd pred klaksónom trestnými hodmi Manu Ginóbili.

Portland dnes odviedol parádnu prácu, dokázal sa ešte vrátiť do zápasu, trafil dôležité koše. Ale ustáli sme to a dosiahli veľké, naozaj veľké víťazstvo,“ zdupľoval Tim Duncan. Hosťom chýbal rozohrávač Tony Parker (chrípka), ich lavička nastrieľala 63 bodov. San Antonio je s bilanciou 6:1 lídrom Západnej konferencie, v celej súťaži je na tom lepšie iba nezdolaný New York (4:0).

Na prvé víťazstvo v sezóne stále čakajú Washington a Detroit. Wizards k nemu nemali ďaleko v Indiane (85:89), Pistons sa oň márne snažili v Houstone (82:96). Oba tímy si môžu vziať príklad z Denveru, ktorý prehral tri úvodné zápasy ročníka, ale v sobotu vyhral štvrtý raz v rade – na pôde Golden State po dvojnásobnom predĺžení 107:101.

Dnes rozhodli predovšetkým vôľa a mentálna sila,“ prezradil recept krídelník Nuggets Danilo Gallinari, ktorý spolu s Andrem Iguodalom desaťbodovou kanonádou zo záveru druhého predĺženia poslal Warriors do kolien.

Sumáre sobotňajších zápasov:

Chicago – Minnesota 87:80 (20:19, 20:22, 23:18, 24:21)

Najviac bodov: N. Robinson 18, Noah 17, Deng 16 – Pekovič 18, Cunningham 14, Kirilenko 11

Toronto – Philadelphia 83:93 (26:20, 7:32, 29:17, 21:24)

Najviac bodov: Bargnani 23, DeRozan 19, Calderón 14 (11 asistencií) – T. Young, Holiday a N. Young po 16

Portland – San Antonio 109:112 (26:26, 26:17, 27:30, 30:39)

Najviac bodov: Batum 33, Aldridge 29, Lillard 20 – G. Neal 27, Duncan 22,Ginóbili 17

Indiana – Washington 89:85 (23:22, 26:27, 21:23, 19:13)

Najviac bodov: Paul George 20, G. Green 15, L. Stephenson 12 – Okafor a Beal po 17, A. J. Price 12 (14 asistencií)

Houston – Detroit 96:82 (20:15, 27:26, 25:16, 24:25)

Najviac bodov: Harden 20, Asik 14, M. Morris 12 – Knight 16, Prince 13, Monroe 12 (11 doskokov)

Utah – Phoenix 94:81 (29:19, 21:24, 27:18, 17:20)

Najviac bodov: Al Jefferson 27 (14 doskokov), Millsap (13 doskokov) a Hayward po 18 – Scola 21 (11 doskokov), Dudley 16, Dragič 13

Golden State – Denver 101:107 po dvojnásobnom predĺžení (13:24, 26:16, 20:22, 27:24 – 8:8, 7:13)

Najviac bodov: Klay Thompson 23, Landry 22, S. Curry 19 – Gallinari 21, Iguodala 19 (12 doskokov), Faried 18 (17 doskokov)

Milwaukee – Boston 92:96 (22:20, 20:19, 26:25, 24:32)

Najviac bodov: Ellis 32, Dalembert 14, Daniels 12 – Pierce 25, Garnett 18, Terry 15

Charlotte – Dallas 101:97 po predĺžení (24:21, 20:34, 24:18, 23:18 – 10:6)

Najviac bodov: K. Walker 26, Kidd-Gilchrist 25 (12 doskokov), Sessions 12 – Mayo 22, V. Carter 19, D. Collison 14