Depresie speváčky Mel C vyliečil až pôrod

Melaniec
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Bývalá členka skupiny Spice Girls Mel C priznala, že bojovala s depresiou, z ktorej ju definitívne dostalo narodenie dcéry. Speváčka pre psychické ťažkosti a poruchu prijímania potravy celé dni nedokázala vyliezť z postele.

Keď som bola v Spice Girls, stres z náhleho vhodenia do svetiel reflektorov ma viedol k nezdravému vzťahu k jedlu a cvičeniu. Bola som závislá od toho, čo zjem a vynechala som mnohé druhy potravín, neprijímala som proteíny. Žila som len na ovocí a zelenine,“ prezradila v interview pre The Mirror.

Je pravda, že som trpela poruchou prijímania potravy, ale nikdy som nemala bulímiu, ako sa písalo. Zopár hodín spánku počas koncertovania, málo jedla a odopieranie dôležitých živín telu ma uviedli do hroznej depresie,“ povedala hviezda, v minulosti známa ako Sporty Spice.

Po rokoch života v adrenalíne stratilo moje telo rovnováhu a bola som na pokraji zrútenia. Nedokázala som vstať z postele a bola som stále uplakaná. Moja mama sa o mňa veľmi bála, takže keď som prišla domov, musela som ísť k lekárovi, ktorý mi diagnostikoval depresiu. Bola to pre mňa úľava, pretože som zistila, že sa z toho stavu môžem vyliečiť,“ pokračovala Mel C v otvorenom rozhovore.

Speváčka mala strach, že sa depresia vráti

Mel c
Foto: SITA/AP

Speváčka podstúpila liečbu a z choroby sa dostala, no keď otehotnela, dostala strach, že sa jej depresia vráti.

Ak už ste mali depresiu, existuje väčšie riziko, že sa vráti. Tehotenstvo a dieťa mi však poskytli nový svieži začiatok. Dovtedy som mala ešte určitý odpor k jedlu, no zrazu sa to všetko skončilo. Bol to posledný kúsok skladačky,“ uviedla 38-ročná matka trojročnej Scarlet.

Teraz mám zdravú hmotnosť a nikdy som sa necítia lepšie. Scarlet mi dala silu povedať, že som úplne vyliečená z depresie či poruchy prijímania potravy a môžem vám dlho rozprávať o tom, aký je to úžasný pocit,“ dodala.

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením 90. rokov. Pätica dievčat vydala tri štúdiové albumy – Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000). V roku 1998 odišla zo skupiny Geri Halliwell, o dva roky sa Spice Girls rozpadli úplne. Každá z nich sa venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Geri HalliwellMelanie C