Detroit zdolal Phoenix v predĺžení

NHL

DETROIT 9. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Detroitu zvíťazili v jedinom pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL na domácom ľade nad Phoenixom 3:2 po predĺžení, keď o zisku dvoch bodov pre Red Wings rozhodol v 62. minúte Henrik Zetterberg. Detroit má za sebou trojzápasovú šnúru na západnom pobreží spojenú s náročným cestovaním a v prvom domácom stretnutí po nej bolo na jeho hráčoch vidieť únavu.

„Vedeli sme, že tento zápas bude veľmi ťažký po fyzickej i psychickej stránke. Bolo to upracované víťazstvo, naša hra nebola dobrá. Dosiahli sme však plný bodový zisk a už sa tešíme na voľný deň,“ povedal po stretnutí Zetterberg, ktorý rozhodujúci presný zásah dosiahol pri signalizovanom vylúčení tečom Salejovej strely od modrej. Hosťujúci brankár Iľja Bryzgalov kryl 37 striel, ale ani on nezabránil tretej prehre Coyotes v rade. Phoenix v tejto sezóne v piatich predĺženiach ešte neuspel. „To sa nemalo stať. Neprehrali sme gólom po peknej akcii. V predĺžení sme urobili chybu, ktorá nás stála víťazstvo,“ skonštatoval tréner Phoenixu Dave Tippett.

V stretnutí sa strelecky presadil aj kapitán Red Wings Nicklas Lidström, ktorý bodoval už v deviatich zápasoch po sebe (12 bodov, 2+10). Rovnakú sériu ťahá aj Pavel Daciuk (12 bodov, 4+8). Do zostavy Detroitu sa v pondelok po desaťzápasovej absencii spôsobenej artroskopiou kolena vrátil Brian Rafalski.

Výsledok:

Detroit – Phoenix 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 2. Cleary (Rafalski, Modano), 48. Lidström (Stuart, Daciuk), 62. Zetterberg (Salej, Bertuzzi) – 20. Hanzal (Morris), 28. Yandle (Korpikoski)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:31, brankári: Howard – Bryzgalov. Diváci: 19 207