Detva chce dostavať budovu mestského úradu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne

Rekonštrukcia, robotník, stavba
Mesto chce dostavať svoju budovu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne. Foto: ilustračné, Getty Images

Plánovaná dostavba budovy Mestského úradu (MsÚ) v Detve by sa mala uskutočniť za 300-tisíc eur. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca mesta Milan Suja s tým, že nové verejné obstarávanie na zhotoviteľa bolo vyhlásené s upravenou projektovou dokumentáciou.

Ako vyplýva z podkladov súťaží spred roka a súčasnej zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková suma je nižšia o približne 100-tisíc eur ako bolo pôvodne plánované vo verejnom obstarávaní, ktoré pre znižovanie výdavkov samospráva v auguste minulého roka zrušila.

Cieľom je vybudovanie nového klientskeho centra, zriadenie turisticko-informačnej kancelárie, rozšírenie kapacity mestského úradu a tým rozšírenie a skvalitnenie služieb, ktoré zamestnanci MsÚ poskytujú obyvateľom mesta,“ objasnil zámer radnice hovorca.

Realizácia prístavby budovy bude prebiehať po vydaní stavebného povolenia, ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa a priaznivých poveternostných podmienok. „Výstavba prístavby neovplyvní chod mestského úradu, nakoľko sa jedná o samostatný stavebný objekt, ktorý nebude zasahovať do existujúcej budovy MsÚ,“ dodal Suja.

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu svoje ponuky posielať do 2. júna, pričom verejný obstarávateľ požaduje od uchádzačov zloženie zábezpeky vo výške 7-tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Suja
Firmy a inštitúcie ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie