Diablov zachránil Zajac, vo štvrtok sa rozhodne

Zajac
Hrdinom zápasu sa stal Travis Zajac z New Jersey Devils, ktorý rozhodol o víťazstve v predĺžení. Foto: SITA, AP
New Jersey Devils

NEW YORK 25. apríla (SITA) – V jedinom utorňajšom šiestom stretnutí štvrťfinále play-off zámorskej hokejovej NHL zvíťazilo doma New Jersey nad Floridou 3:2 po predĺžení a vyrovnalo stav série hranej na štyri víťazstvá na 3:3 na zápasy.

Znamená to, že o postupe Devils či Panthers rozhodne siedmy duel, ktorý sa uskutoční vo štvrtok na Floride. Rozhodujúci gól v utorňajšom meraní síl dal v predĺžení v 66. min Travis Zajac, ktorého vyhlásili aj za prvú hviezdu stretnutia. Slovenský útočník v službách „panterov“ Tomáš Kopecký strávil na ľade 15:16 min a do individuálnych štatistík si pripísal jedno dvojminútové vylúčenie a jednu strelu.

Tesne pred rozhodujúcim momentom celého duelu sa Florida dostala do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Stephen Weiss nemieril presne a následnú situáciu vyriešil Martin Brodeur. V protiútoku našiel Iľja Kovaľčuk ideálne v jazde Zajaca, ktorý trafil presne z ľavého kruhu.

„Sme späť v hre a to je skvelé. Kovaľčuk dostal puk za modrú čiaru a stiahol na seba pozornosť súpera. Dal mi nádhernú prihrávku, ja som sa pokúsil o rýchlu strelu. Mal som pri nej aj šťastie,“ popisoval rozhodujúci moment Zajac, ktorý pre zranenie achilovky z augusta 2011 odohral v tejto sezóne len 15 duelov základnej časti.

„Veľa som toho nenahral, bol som na dne, ale postupne som sa cítil lepšie a lepšie. Bol som trpezlivý a vedel som, že sa v jednej chvíli vrátim. Dostal som možnosť pripraviť sa na play-off a teraz sa to oplatilo,“ uviedol Zajac.

Floride v utorok chýbala brankárska jednotka Jose Theodore, ktorý má nešpecifikované zdravotné problémy. Nahradil ho Scott Clemmensen, ktorý v zápase kryl 39 striel domácich. „Podľa mňa to netrafil ideálne, navyše strelu tečoval aj jeden z obrancov. Neskoro som na to zareagoval a puk prešiel popod môj betón,“ priblížil kľúčový okamih Clemmensen, ktorého Florida čaká na prvú výhru v sérii play-off od roku 1996.

Výsledok utorkového šiesteho stretnutia štvrťfinále play-off zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey Devils – Florida Panthers 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) – stav série 3:3

Góly: 17. Bernier (R. Carter, Harrold), 25. Kovaľčuk (Zajac, P. Sýkora), 66. Zajac (Kovaľčuk, Parise) – 28. Versteeg (Weiss, Kulikov), 33. Bergenheim (Strachan, Goc)