Na diaľnici D1 sa prevrátil kamión, nehoda skomplikovala dopravu

Dopravná nehoda
Dnes 24. marca 2017 v doobedňajších hodinách sa na diaľnici D1 smerom z Bratislavy do Trnavy na 31 km prevrátil kamión. Pre jeho odstraňovanie bola diaľnica dočasne úplne uzavretá. Bratislava, 24. marec 2017. Foto: SITA/KR PZ Bratislava

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Na diaľnici D1 na 31 kilometri z Bratislavy do Trnavy sa v piatok ráno stala dopravná nehoda.

Ako informovala agentúru SITA bratislavská hovorkyňa Tatiana Kurucová nákladné vozidlo s prívesom riadil 50-ročný muž, ktorý z nezistených príčin narazil z vozidlom do zvodidiel, strhol riadenie a prevrátil sa na ľavý bok cez dva jazdné pruhy. Vodiča zo zraneniami previezli do nemocnici v Trnave. Alkohol bol u vodiča vylúčený.

Odhadovaná škoda na vozidle je 8 000 eur, náklad mal cenu 2 000 eur a na oceľovom zvodidle je predbežne vyčíslená škoda 1 500 eur. Dopravná nehoda a jej príčiny polícia vyšetruje.

Nehoda kamióna skomplikovala dopravu na diaľnici, popoludní bola na nevyhnutný čas pre odstraňovanie následkov havárie úplne neprejazdná. Polícia odporúčala vodičom aby využili obchádzkové trasy cez starú seneckú cestu alebo cez horský priechod Baba.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, z dôvodu odstraňovania následkov dopravnej nehody kamióna, ku ktorej došlo dnes v ranných hodinách na diaľnici D1 pred križovatkou Blatné, testovanie záchranných zložiek na pripravované obmedzenia počas rekonštrukcie diaľnice D1 a výstavby križovatky Blatné, dnes nebude.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom