Diaľnice a rýchlostné cesty sú zjazdné, na horskom priechode Herlianske Sedlo je čerstvý sneh

Počasie, zima, sneh
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý alebo pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Na horských priechodoch je sneh

Na cestách nižších kategórií v obvode Levoča je zľadovatený sneh do jedného centimetra.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov. Na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky štyroch až piatich centimetrov. HP Makov, Javorník, Soroška Branisko, Dargov, Ďurďošík, Biela Hora, Kremnické Bane, Príslop, Havran, Pezinská Baba, Skýcov, Vyšehrad, Látky-Prašivá, Chorepa a Šútovce majú povrch vozovky mokrý.

V lokalitách Jablonov, Iliašovce, Lipany a Záborské je dohľadnosť do 100 m a do 200 m v lokalitách Stará Lubovňa, Spišská Stará Ves, Haligovce, Pusté Pole, Malý Lipník, Spišská Nová Ves, Šibeník, Svidník, Branisko, Levoča, Kežmarok, Korytné, Široké, Fričovce, Spišský Hrihov a Mníšek nad Hnilcom.

Uzatvorené pre všetku dopravu

Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom