Diaľničiari rátajú, na opravy D2 dajú takmer 10 miliónov eur

kamión, diaľnica
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič.

BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje opravy vozoviek na diaľnici D2 v pôsobnosti Strediska správy a údržby diaľnic 1 Malacky predbežne za 9,16 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) počas štyroch rokov.

Lehota na otváranie ponúk je 28. apríla, vyplýva z verejnej súťaže zverejnenej vo Vestníku verejného obstarávania. Stredisko Malacky zodpovedá za správu a údržbu D2 v úseku od štátnej hranice SR a ČR do Bratislavy po križovatku Lamač.

Uchádzači majú preukázať, že v rokoch 2009 až 2013 uskutočnili stavebné práce pri oprave diaľnic a komunikácií v celkovom rozsahu minimálne 524 tis. štvorcových metrov alebo 104,8 ton použitých hutnených asfaltových zmesí. Akceptované budú len zákazky s hutnenými asfaltovými zmesami v objeme najmenej 2 tis. ton, resp. 10 tis. štvorcových metrov.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,145 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom