Diaľnicu z Brna do Prahy zablokovala hromadná nehoda, zrazilo sa až deväť áut (video)

Nehoda
Hromadná nehoda zablokovala v nedeľu ráno českú diaľnicu D1 v smere z Brna do Prahy neďaleko mesta Velké Meziříčí. Foto: twitter.com/PolicieCZ/status/1449653440053923843/photo/4

Hromadná nehoda zablokovala v nedeľu ráno českú diaľnicu D1 v smere z Brna do Prahy neďaleko mesta Velké Meziříčí. Podľa informácií policajtov sa tam zrazilo deväť áut. Zranenia utrpelo päť ľudí.

Z dôvodu hromadnej dopravnej nehody je neprejazdná diaľnica D1,“ uviedli policajti na mikroblogovacej sieti Twitter ráno krátko pred deviatou. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. Ok

Neskôr policajti spresnili, že na mieste sa zrazilo deväť áut, a to šesť osobných vozidiel a tri nákladné autá. Podľa prvotných informácií záchranári ošetrili päť zranených ľudí. „Poslali sme tam dve pozemné posádky a vrtuľník,“ povedal pre TN.cz hovorca záchranárov Petr Janáček.

Hneď nebolo jasné, čo bolo príčinou nehody. Policajti okolnosti udalosti vyšetrujú. Vodiči museli rátať so zdržaním. Po 11-tej hodine sa diaľnicu podarilo sprejazdniť a kolóna sa postupne rozpustila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom