Diamant Oppenheimer Blue vydražili za rekordnú sumu

Diamant Oppenheimer Blue vydražili za rekordnú sumu
Foto: SITA/AP

Ženeva 19. mája (WebNoviny.sk) – Za rekordných 56,8 milióna švajčiarskych frankov (v prepočte 51,3 milióna eur) vydražili v stredu v Ženeve diamant s názvom Oppenheimer Blue. Tento 14,62-karátový drahokam tak prekonal rekord z vlaňajšieho novembra, keď záujemca o diamant s názvom Blue Moon zaplatil 42,9 milióna eur, informovala v noci nadnes agentúra AP.

Podľa hovorkyne aukčného domu Christie’s trvala dražba 25 minút, pričom vyvolávacia cena diamantu bola 24 miliónov eur. Identita jeho nového majiteľa, ktorý sa dražby zúčastnil telefonicky, nebola zverejnená. Modrý diamant zbrúsený do tvaru obdĺžnika je osadený do prsteňa a pomenovaný po Philipovi Oppenheimerovi, britskom obchodníkovi s diamantmi.

„V minulosti sa predalo už viacero modrých diamantov, ale nie takejto kvality,“ uviedol poradca Christie’s pre klenoty. Modré diamanty sú najvzácnejšie; tvoria menej než dve percentá všetkých diamantov na svete. Ich obľúbenosť spočíva i v tom, že ich môžu nosiť ženy aj muži. Obľúbené sú najmä u mužov z Blízkeho východu, dopĺňa stanica CNBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN