Diktátor Sacha Baron Cohen prišiel do Cannes na ťave

Sacha Baron Cohen v Cannes
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Britský herec Sacha Baron Cohen spôsobil na 65. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Cannes rozruch, keď ako hlavný hrdina svojho nového filmu Diktátor (2012) prišiel na ťave menom Osama.

Svojim ženským bodyguardom v minisukniach prikázal, aby zbraňami mierili na novinárov a fotografov pred hotelom Carlton a následne sa na zvierati vybral do neďalekej kaviarne. Tam si pre seba i svoju ťavu objednal kávu, no Osama ju odmietol vypiť.

Potom zašiel do obchodu s oblečením značky Ralph Lauren a zvieraťu kúpil oranžovú šatku, ktorú mu hneď uviazal okolo krku. Fiktívny diktátor Aladeen agentúre AFP prezradil, čo si myslí o novom francúzskom prezidentovi Francoisovi Hollandeovi. „Hollandaise? Áno, podporoval som jeho kampaň. Dal som mu 500-tisíc eur.“

Sacha Baron Cohen je známy najmä tromi kontroverznými satirickými postavami – ako britský rapper z predmestia Ali G, kazašský reportér Borat a rakúsky homosexuálny fashionista Brüno.

Po tom, ako v podobe Borata Sagdijeva nastavil zrkadlo americkej spoločnosti v komédii Borat: Nakúkanie do americkej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006) a neskôr zosmiešnil módny priemysel vo filme Brüno (2009), svoju pozornosť tentoraz obrátil na diktátorský režim.

VIDEO: Trailer filmu Diktátor

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sacha Baron Cohen