Dinamo Moskva vstúpilo úspešne do 2. kola play-off KHL

Khl
Útočník CSKA Moskva Igor Grigorenko zastavuje puk pred bránkovou čiarou po strele útočníka Dinama Moskva Konstantina Gorovikova. Foto: cska-hockey.ru

MOSKVA 7. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Dinama Moskva a SKA Petrohrad vo štvrtok vstúpili víťazne do 2. kola play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Moskovské Dinamo, v 1. kole premožiteľ Slovana Bratislava, dosiahlo cenný triumf na ľade mestského rivala CSKA (3:0), keď všetky góly padli v úvodnej tretine. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Alexej Sopin, Sergej Koňkov a Konstantin Gorovikov.

V ďalšom dueli štvrtkového programu si domáci SKA Petrohrad poradil so Severstaľom Čerepovec „divoko“ 7:4. Po dvoch tretinách svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav 4:4, Petrohradčania však v záverečnej dvadsťminútovke pomerne presvedčivo dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Najproduktívnejšími mužmi zápasu boli nórsky útočník Patrick Thoresen a Švéd Tony Martensson so štyrmi bodmi (zhodne 1+3), troma gólmi sa blysol Viktor Tichonov.

Amur Chabarovsk zvíťazil v druhom dueli semifinále Pohára nádeje na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:1 po predĺžení a vyrovnal stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1. Rozhodujúci presný zásah dal v ôsmej minúte predĺženia Alexander Juňkov. V drese domácich si bod za asistenciu pripísal Slovák Rastislav Špirko. Vedenia 2:0 sa ujali hokejisti Dinama Riga v sérii proti Dinamu Minsk a sú blízko k postupu do finále. Rižania zdolali vo štvrtok svojho súpera 7:4, v dvoch doterajších vystúpeniach mu nastrieľali dovedna 14 gólov.

Západná konferencia – 2. kolo play-off – prvé zápasy

(hrá sa na 4 víťazstvá)

CSKA Moskva – Dinamo Moskva 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

– stav série: 0:1

Góly: 11. Sopin (Kasjančuk), 13. Koňkov (Soin), 17. Gorovikov

SKA Petrohrad – Severstaľ Čerepovec 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)

– stav série: 1:0

Góly: 8. Varnakov (Dallman), 20. Tichonov (Martensson, Thoresen), 26. Thoresen (Dallman, D. Kalinin), 37. Martensson (Thoresen, Dallman), 44. Tichonov (Martensson, Thoresen), 59. M. Afinogenov (Arťuchin), 60. Tichonov (Martensson) – 20. Alexejev (Videll), 27. Anisin (Bergfors, Berdnikov), 29. Ketov (Stoljarov, Šipačjov), 31. Ketov (Šipačjov, Kiselevič)

Pohár nádeje 2013 – semifinále – druhé zápasy

(hrá sa na 3 víťazstvá)

Avtomobilist Jekaterinburg – Amur Chabarovsk 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

stav série: 1:1

Góly: 48. D. Sokolov (ŠPIRKO, Simakov) – 31. Lugin (N. Gusev, Poleščuk), 68. Juňkov (Loginov, Poleščuk)

Dinamo Riga – Dinamo Minsk 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

stav série: 2:0

Góly: 11. Cibulskis, 18. Rekis (A. Džeriňš), 21. Szczechura (Indrašis, K. Redlihs), 26. Bukarts (Cibulskis, K. Redlihs), 44. Bukarts, 49. J. Johnson (Bukarts, Galvinš), 49. Upitis (Pavlovs, Meija) – 17. Niskala (Laine), 29. Drozd (Laine, Hirschovits), 50. Drozd (Hirschovits, C. Murphy), 59. Niskala