Djokovič a Tsonga si zahrajú finále dvojhry v Šanghaji

Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič postúpil bez problémov do finále turnaja v Šanghaji. Foto: SITA/AP

ŠANGHAJ 17. októbra (WebNoviny.sk) – Srbský líder svetového rebríčka Novak Djokovič a Francúz Jo-Wilfried Tsonga sa stretnú v nedeľňajšom rozhodujúcom dueli na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 7 021 335 USD, tvrdý povrch).

Tridsaťročný Tsonga nasadený ako šestnásty hráč v skoršie hranom sobotňajšom semifinálovom stretnutí zdolal osmičku singlového „pavúka“ Rafaela Nadala zo Španielska za 136 minút 6:4, 0:6, 7:5.

Dvadsaťdeväťročný ľavák z Manacoru Nadal po prehre v úvodnom sete síce následne nadelil rodákovi z Le Mans „kanára“, ale v rozhodujúcom treťom dejstve v jedenástej hre zaváhal pri svojom podaní. Tsonga si už šancu na víťazstvo nenechal vziať a využil hneď prvý mečbal.

Favorizovaný zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu a jednotka podujatia Djokovič potvrdil vynikajúcu formu, v druhom semifinále dvojhry v Šanghaji nemal Brit Andy Murray žiadnu šancu na úspech.

Dvadsaťosemročný Djokovič zvíťazil nad tretím nasadeným Britom za 68 minút 6:1, 6:3, keď pri vlastnom podaní zaváhal iba raz – na začiatku druhého setu. V tom prvom famózny Srb tiež dovolil protivníkovi prvý gem, následných šesť však už patrilo „Nolemu“. V druhom sete bolo z 0:1 onedlho 4:1 a Djokovič už pohodlne doviedol súboj do víťazné konca.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 7 021 335 USD, tvrdý povrch):