Djokovič urazil svojich fanúšikov, spojenie s Ivaniševičom na Wimbledone považujú za škandál

Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič. Foto: SITA/AP

Srbský tenista Novak Djokovič sa vo vlasti ocitol pod paľbou kritiky za to, že pozval do svojho trénerského štábu na tretí grandslamový turnaj sezóny vo Wimbledone Chorváta Gorana Ivaniševiča.

Médiá v Srbsku označili spojenectvo medzi aktuálnou svetovou jednotkou a 47-ročným niekdajším chorvátskym víťazom Wimbledonu z roku 2001 za „škandalózne“.

Spomienky na občiansku vojnu

Z pamäti mnohých Srbov aj Chorvátov dodnes nevymizli spomienky na krvavú občiansku vojnu z deväťdesiatych rokov minulého storočia, pričom v oboch krajinách doteraz nezriedka pretrvávajú nacionalistické nálady.

Bývalý srbský basketbalista Darko Miličič, ktorý v rokoch 2003-2012 pôsobil v zámorskej NBA, vyhlásil, že Djokovičov krok znamená urážku jeho fanúšikov. „Vždy, keď prejavuje Chorvátom náklonnosť, mal by si spomenúť na svojich srbských priaznivcov, ktorí počas vojny zažili mučenie, boli na úteku alebo prišli o svojich blízkych,“ povedal 34-ročný Miličič.

Tenisový Nostradamus Ivaniševič

Ivaniševič pre srbské médiá vyhlásil, že pred turnajom na posvätnej tráve All England Clubu dostal od Djokoviča dosť neočakávanú ponuku. Dlhodobo sa netají obdivom k Srbovi a už v roku 2001 na adresu vtedy 14-ročného „Noleho“ povedal, že raz bude najlepší na svete.

Keď ho Ivaniševič prvýkrát videl hrať, podľa Slobodnej Dalmacije vtedy povedal: „Toto je malý tenisový zázrak. Bude najlepší a dlho sa neobjaví nikto podobný.“ Po rokoch, keď sa toto proroctvo naplnilo, prischla Ivaničevičovi prezývka „tenisový Nostradamus„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Goran IvaniševičNovak Djokovič