Djokovič v Montreale zvládol vstup do druhej časti sezóny

Djokovič
tenis

MONTREAL 10. augusta (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič zvládol svoj prvý zápas od zisku wimbledonského titulu, z ktorého sa radoval 3. júla. Zverenec Mariána Vajdu zvíťazil v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na podujatí ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale (dotácia 2 430 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) nad iným bývalým majstrom sveta ATP Nikolajom z Davydenkom z Ruska za 96 minút 7:5, 6:1. V 1. kole mal voľno.

Dvadsaťštyriročný Belehradčan Djokovič pritom v úvodnom sete prehrával 1:4 s dvojitým brejkom a po vyrovnaní na 4:4 „Nole“ znova stratil servis, ale potom si pripísal 7 hier v rade. Za stavu 7:5, 4:0 síce stratil servis, ale už ho to nezastavilo. Skóre zo vzájomných zápasov upravil na 4:2.

Líder svetového rebríčka Djokovič si v osemfinálovom 3. kole zmeria sily s úspešným z neskoršieho duelu Marin Čilič (Chor.) – Juan Martín Del Potro (Arg.-16), takže do úvahy prichádza atraktívny súboj dvoch grandslamových šampiónov už v takto skorej fáze turnaja.

Víťaz už 8 tohtoročných turnajov Djokovič (dovedna 26 primátov) má v tejto sezóne oficiálnu zápasovú štatistiku 49:1. Jedinú prehru utrpel v semifinále parížskeho antukového Roland Garros od Rogera Federera.

Dvojhra – 2. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-1) – Nikolaj Davydenko (Rus.) 7:5, 6:1 za 96 minút

Dvojhra – 1. kolo:

John Isner (USA) – Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:3, 6:4 – dohrávka z utorka od stavu 6:3, 1:0

Fernando Verdasco (Šp.-15) – Tobias Kamke (Nem.) 5:7, 6:3, 6:3 – dohrávka z utorka od stavu 5:7, 6:3, 2:2

Feliciano López (Šp.) – Radek Štěpánek (ČR) 6:4, 4:6, 6:4 – dohrávka z utorka od stavu 6:4, 4:6, 2:3