Dnes na mňa svietilo slnko, hodnotil Peter Sagan svoj triumf na Paríž-Roubaix a prihovoril sa aj fanúšikom

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, Jeff Pachoud/Pool via AP.

ROUBAIX 8. apríla (WebNoviny.sk) – Preteky Okolo Flámska sú posvätne najmä pre Belgičanov, ale Paríž-Roubaix je cyklistická ikona pre celý klasikársky svet. Peter Sagan si po nedeli môže povedať, že obe prestížne víťazstvá už má vo vrecku.

Zatiaľ čo vo flámskom Oudenaarde triumfoval parádnym nástupom na Paterbergu pred dvoma rokmi, v severnom Francúzsku v Roubaix si aktuálny líder tímu Bora-Hansgrohe aj rebríčka WorldTour doprial slastný pocit víťazstva v druhú aprílovú nedeľu 2018. A opäť predviedol majstrovský kúsok ako sa na trojnásobného a úradujúceho svetového šampióna patrí.

Poďakoval celému tímu

Päťdesiatštyri kilometrov pred cieľom zvýšil frekvenciu pedálovania a skupine favoritov zamával na rozlúčku. Potom dostihol trojicu jazdcov v úniku, vzal si so sebou v konečnom dôsledku výborného pomocníka Silvana Dilliera (AG2R La Mondiale) a spoločne s dostatočne veľkým náskokom došli na velodróm v Roubaix.

Tam po očakávaných taktických manévroch v závere Sagan vyrazil z druhého miesta ako šíp dopredu a víťazstvom vstúpil do cyklistickej galérie nesmrteľných.

„Som veľmi rád, že to tak vyšlo, Po majstrovstvách sveta je to moje najväčšie víťazstvo spolu s Flámskom. Je to pre mňa veľký deň. Musím sa poďakovať celému nášmu tímu, odviedli veľmi dobrú prácu,“ povedal Peter Sagan v rozhovore pre RTVS.

Vlani musel „prekusnúť“ dva defekty

Sagan vyzdvihol aj skutočnosť, že na rozdiel od vlaňajška, keď musel „prekusnúť“ dva defekty, mal tentoraz šťastie na svojich kolesách. Aj keď v jednom prípade musel na dotiahnutie skrutky na riadení použiť imbusový kľúč, čo zvládol rovnako ako celé preteky skvelým spôsobom.

„Nebol som zamotaný v páde, nemal som defekt. Dnes na mňa svietilo slnko,“ trefne skonštatoval Sagan. K rozhodujúcemu momentu pretekov, keď sa mu vydaril únik, pre RTVS ešte povedal: „Dosť veľa ľudí vtedy začalo nastupovať a schyľovalo sa k tomu, že nejaká skupina odíde dopredu. Nastupovalo sa, nastupovalo a keď som sa obzrel dozadu, zistil som, že sme zostali desiati a za nami diera. Zrazu sa všetci otvorili a odišiel som sám….“

Na záver sa Sagan spontánne s mikrofónom v ruke prihovoril svojim fanúšikom. „Dúfam, že sa vám dnes preteky páčili a vyšlo to aj preto, že ste mi držali prsty. Vidíme sa o týždeň na Amstel Gold Race.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan