Dnes večer spoznáme gospelový talent roka

Gospel talent
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. júna (WBN/PR) – Dnes večer sa rozhodne o víťazovi druhého ročníka súťaže Gospel talent 2011. Finálové kolo úspešnej speváckej súťaže vysielanej v priamom prenose z Banskej Bystrice určí, ktorý z piatich finalistov získa absolútne prvenstvo. O víťazovi rozhodnú v špeciálnej relácii s názvom Gospel talent 2011 štyria odborní porotcovia, chýbať nebude ani poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik, pod ktorého záštitou sa súťaž koná.

Súťaž Gospel talent 2011, ktorá začala koncom apríla, organizuje spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen. V jej finále sa predstavia piati najúspešnejší interpreti. Troch najlepších do neho posunuli poslucháči hlasovaním, jedného určilo Rádio Lumen a piateho open-air music festival CampFest. O víťazstvo bude bojovať Daniel Kostka & Lucia Štecová (skladba Krajina piesní), Silvia Chlebovská (Nebol to len sen), skupina Nie Náhodou (Nádherný Boh), skupina Hrieshnick (Líšky) a kapela Vogon Planet Express (pieseň – Žalm 139).

Absolútny víťaz získa okrem zviditeľnenia množstvo ďalších cien. V profesionálnom nahrávacom štúdiu bude mať možnosť nahrať vlastnú skladbu. V Rádiu Lumen sa táto pieseň dostane do rotácie vo vysielaní, zároveň tiež bude nasadená ako novinka do hudobnej hitparády Gospelparáda. Víťaznú skladbu po jej nahratí zaradí do hitparády Sedemparáda kresťanské rozhlasové Rádio 7. Víťaz tiež získa možnosť vystúpiť na open-air music festivale CampFest a špeciálny partner súťaže mu venuje elektroakustickú gitaru značky Fender.

Do druhého ročníka úspešnej speváckej súťaže Gospel talent 2011, ktorá je jedinečným počinom na slovenskej hudobnej scéne, sa tento rok prihlásilo 39 interpretov, ktoré podporili viaceré známe osobnosti. Na portáli gospeltalent sa za ňu postavil známy hudobník a skladateľ Marián Čekovský, poľský muzikant a dirigent Piotr Rubik, líder kapely Timothy Marián Lipovský a známe speváčky Janais a Ivka Kováčová.

Predsedom poroty tohtoročnej súťaže je známy spevák a skladateľ Richard Čanaky. Pridá sa k nemu speváčka gospelovej kapely Križiaci Mária Šibíková, ktorá bude u finalistov posudzovať spev. Spevák z medzinárodnej kapely Heaven´s Shore Daniel Shaw sa bude venovať ich hudobnému štýlu. Odborným garantom poroty bude vedúca hudobnej redakcie Rádia Lumen Diana Rauchová. Chýbať nebude ani europoslanec Miroslav Mikolášik.

Hlavným mediálnym partnerom súťaže je portál tlačovej agentúry SITA – Webnoviny.sk. Súťaž tiež podporili viacerí ďalší mediálni partneri. Hlavnými partnermi súťaže sú hitparáda amatérskych gospelových skupín GosAmKa, hitparáda Rádia Lumen Gospelparáda a festival CampFest. Špeciálnym partnerom súťaže je internetový obchod Musicant.sk. Bližšie informácie o súťaži je možné nájsť na internetovej stránke www.gospeltalent.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČekovskýMiroslav MikolášikPiotr Rubik