Do DSS v Pezinku nastupujú posily, sedem klientov už nákaze podľahlo

DSS Pezinok
DSS v Pezinku počas karantény. Foto: Facebook/Mesto Pezinok


Do domova sociálnych služieb v Pezinku, v ktorom sa nakazilo koronavírusom vyše 60 osôb a sedem už zomrelo, nastúpila v sobotu krízová manažérka. Informoval o tom Úrad Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom domova.

S krízovou manažérkou nastúpili do zariadenia aj opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. Od pondelka posilnia personál ďalší traja zamestnanci – opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka.

Pôvodný personál v najbližších dňoch doplnia aj ich kolegovia, ktorým sa končia PN či karanténa.

Cez víkend prejdú obidve budovy DSS hĺbkovou dezinfekciou. Bratislavská župa do zariadenia poslala aj ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky.

V zariadení je v súčasnosti 62 klientov z pôvodných 93. V súčasnosti je z DSS v nemocnici hospitalizovaných 25 pacientov.

BSK pôvodne uvažoval o presune zdravých klientov do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom nakoniec ostávajú všetci v Pezinku. „Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum,“ píše BSK na svojej stránke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj